Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 stycznia 2021 imieniny: Piotr, Małgorzata

Drugie szukanie Pikasa już od soboty. Zaproszenie na warsztaty dla najmłodszych.

Kuba Jakubowski   
wtorek, 13 lipca 2010 23:00

Szukamy PikasaOd 17 do 23 lipca 2010 roku znów spotkać można będzie na ulicach Radzynia artystów, malujących obrazy i robiących zdjęcia. Odbywać się będą Drugie Radzyńskie Spotkania Artystyczne „Szukamy Pikasa” organizowane przez Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury „Stuk-Puk”.

Sześciu radzyńskich artystów zaprosi po jednym zaprzyjaźnionym twórcy spoza naszego miasta. Do poznania, zaprzyjaźnienia się i wspólnej pracy zapraszamy jednak również innych, szczególnie najmłodszych. W niedzielę, poniedziałek i wtorek odbędą się przygotowane specjalnie dla nich warsztaty plastyczne.

Przez siedem dni kilkunastoosobowa grupa artystów będzie ponadto tworzyć dzieła inspirowane architekturą, zabytkami i krajobrazem Radzynia, Wohynia i Woli Osowińskiej. Sprawdzimy jak swoje okolice widzą ich mieszkańcy, a jakie inspiracje dostarczą one przybyłym gościom.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży obędą się 18 lipca w Radzyniu Podlaskim (od godz. 13, dziedziniec Pałacu Potockich), 19 lipca w Woli Osowińskiej (od godz. 10, Izba Historyczna) oraz 20 lipca na terenie Wohynia (również od godz. 10, spotkanie przed Urzędem Gminy).

Tematem zajęć będzie w każdym przypadku miejsce w którym będą się one odbywać. Dla uczestników warsztatów organizatorzy przygotowali NIESPODZIANKĘ! Wybrane prace zostaną wydane w formie pocztówek! 23 lipca (piątek) podczas wystawy poplenerowej, której otwarcie nastąpi o godz. 18 w Radzyńskiej Izbie Regionalnej w Radzyniu Podlaskim każdy z przybyłych gości będzie mógł wybrać pocztówkę, zaadresować, otrzymać znaczek i wysłać.

Warsztaty dla najmłodszych w każdym przypadku potrwają ok. 3-4 godzin. Udział i materiały plastyczne są BEZPŁATNE! Podobnie pocztówki i znaczki - wszystko bezpłatnie zapewniają organizatorzy. Wystarczy wybrać się na warsztaty, a potem na wystawę - ZAPRASZAMY!

Więcej na stronie www.stuk-puk.art.pl

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.