Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 stycznia 2021 imieniny: Tatiana, Paweł, Miłosz

Dzisiaj 13 nowych zakażeń

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 26 listopada 2020 10:32

KoronawirusMinisterstwo Zdrowia potwierdziło dzisiaj 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym powiecie.

Wczoraj informarcję o wykryciu wirusa usłaszało 6 osób, we wtorek 24 listopada 4 osoby, w poniedziałek 23 listopada 7 osób. To znaczny spadek potwierdzonych zakażeń, bo jeszcze w sobotę 21 listopada było ich 38, a w niedzielę 45.

We wtorek 24 listopada br. zmienił się sposób raportowania danych dotyczących SARS CoV-2. Informacje przestały podawać Sanepidy. Teraz codzienne dane o zakażeniach prezentuje Ministerstwo Zdrowia, niestety bez informacji o ogniskach zakażeń i wieku zmarłych osób.

 

Komentarze  

 
#1 Statystyka dla upośledzonychWuk 2020-11-26 12:13
Skoro liczba testów spadła z 70 tys do 30 tyś to spadła również liczba "zakażeń". Statystyki Ministerstwa obliczone są już tylko na najgłupszych gojów. Mogą oni sobie pomyśleć, że w Polsce praktycznie zniknęła grypa, liczba zawałów spadła o 25% a liczba nowotworów o 50%. Co za skuteczny rząd!
Żeby tego nie zburzyć Ministerstwo Zdrowia na wszelki wypadek nie podaje danych na temat liczby zgonów, zwłaszcza tych, które samo sprowokowało i (jeszcze) nie potrafi powiązać z COVIDEM.
W Polsce umierało średnio 1100 osób dziennie dopóki rząd nie zaczął "walczyć" z wirusem i nie podwoił tej liczby (2.500 zgonów dziennie z czego 500-600 zgody covidowe i powiązane z covidem fake-testami). Jeśli obecny wzrost zgonów się utrzyma dobijemy do +50.000 zgonów miesięcznie na koniec roku (w październiku było ich 13 000). Największa rzeź do 1945 roku w Polsce.
 
 
#2 Epidemia dla upośledzonych moralnieWuk 2020-11-26 12:22
Większość bierze posłusznie udział w tym zbydlęceniu. Lekarze - niby zawód zaufania publicznego - powszechnie odmawiają przyjmowania pacjentów. Sam padłem tego ofiarą tak jak mój syn, teściowa, szwagier i szwagierka - wszyscy z rodziny, którzy zachorowali.
Centrala NFZ w połowie marca 2020 roku wydała pozwolenie na udzielanie świadczeń medycznych w postaci teleporad. Lekarze - kiedyś zawód zaufania publicznego - kłamią, że jest to bezwzględny nakaz. Tymczasem jest to tylko ochocza współpraca, tchórzostwo i krzywoprzysięstwo.
 
 
#3 do Wuk-azenek44 2020-11-26 18:08
Jestem przerażony skalą manipulacji a także podatnością ludzi na niespotykaną w historii masońską propagandę. Społeczeństwo wydaje się jest coraz bardziej wykształcone a z rozsądnym myśleniem na ogromne kłopoty.Powtórzę moje motto "każdy człowiek otrzymał tyle rozumu ile potrzebuje , wystarczy tylko SAMODZIELNIE używać szarych komórek".
 
 
#4 zbydlęcenie ?zimny 2020-11-27 20:43
Poziom schizofrenicznych wynurzeń WUK'a już dawno osiągnął apogeum. Jeśli większość bierze udział w zbydlęceniu to gdzie Ciebie i Twoich zwolenników umieścić?. Poziom zakażeń i poziom zgonów to oczywista zależność od postawy takich snobistycznych świrów patrzących przez pryzmat swojego chorego ja. Tu lekarze już nic nie pomogą.
 
 
#5 Zimny drańWuk 2020-11-27 21:05
Przepowiednie zimnego o śmierci 2/3 populacji na covida nie sprawdziły się. A co wieści tym zarem: "Jeśli większość bierze udział w zbydlęceniu to gdzie Ciebie i Twoich zwolenników umieścić?"
Nic mi nie wiadomo o moich zwolennikach. Od urodzenia jestem katolikiem, politycznie konserwatywnym liberałem od co najmniej 20 lat. W partii Korwin wszyscy myślimy w podobny sposób.

" Poziom zakażeń i poziom zgonów to oczywista zależność od postawy takich snobistycznych świrów patrzących przez pryzmat swojego chorego ja"
Tego zdania niestety nie udało mi się zrozumieć. Podobnie jak zimnemu zależności zgonów od ich przyczyn. Jest to niekoordynowane rozumem wylewanie pomyj na mnie. Powtórzę, że ataki ad personam ujawniają bezradność.

A to co się dzieje jest ZBYDLĘCENIEM i obecnie przechodzi w BESTIALSTWO. Takie bestialstwo uprawiali dotąd hitlerowcy dokonując eksperymentów medycznych na więźniach. A teraz Was to czeka. Was - biedną masę, planowo robioną w wała, niezdolną do ZDYSTANSOWANIA SIĘ od własnych emocji i użycia rozumu do analizy danych.
 
 
#6 Dla odświeżenia pamięciWuk 2020-11-27 21:25
www.youtube.com/.../

W 56 minucie filmu można popatrzeć na statystyki potwierdzające to, co pisałem wiele tygodni temu.
Obecnie wyprzedziliśmy Szwecję w zgonach. Wszystkie obostrzenia okazały się bez sensu. Wirus się im nie poddaje. Dokładnie tak jak tu pisałem.

Warto porównać co wtedy pisali (nie o rzeczy tylko oczywiście o mnie jako debilu itd.) "zimny" czy "Borsalino". Trzeba uwzględnić kto się trzyma empirycznych danych i racjonalnych argumentacji a kto tylko bredzi. W zasadzie to co macie TERAZ do powiedzenia? Nie podejrzewam Was o samodzielną refleksję. Musicie czekać aż Wam powiedzą, co macie myśleć. A łatwo uwierzycie, bo trudno się przyznać, że się zostało nabranym.

Zostańcie w domu (choćby po to, żeby mnie nie spotkać na ulicy bez maski), dezynfekujcie się i zakładajcie maski, dystansuje się i szczepcie.

iledzisiaj.pl/.../...

Mój wpis z 8 października: "Macie takie samo zdanie jak media a nie inne. Nie strójcie się w piórka myślących. Jesteście żywą kpiną z edukacji. Jedyne co potraficie to bać się. Nie wyszliście poza instynkty. Dno i żenada. Takie mam zdanie. I dosłownie nic mnie nie obchodzi co o tym myślicie.
Rząd nie dopuszcza żadnej dyskusji. W innych krajach, toczy się na całego. Nasza władza nie chce ujawnić ekspertów, którzy mu doradzają. To jest niepoważne. Nie wiemy ku czemu idziemy. Dzisiaj minister ogłasza, że kupił 20 milionów szczepionek. Mają być w grudniu. Jakim cudem? Jak jest możliwa szczepionka na koronowirusa?
Szwecja jest po pandemii a nas czeka długi marsz przez nią. Więc liczba zgonów może w końcu przekroczyć dotychczasowe dane i przekroczy jak zaczną umierać nieleczeni ludzie. A gro zgonów w Szwecji spowodowała ucieczka personelu z domów opieki. Tacy sami "altruistyczni" tchórze jak wy."
 
 
#7 Lista adwersarzy WukaWuk 2020-11-27 21:35
ChosenPessimist; "Szkoda czasu na tłumaczenie temu Wukowi - to ekstremista nienawidzi ludzi"
radzyniak13: "Po co piszesz te bzdury skopiowane ze stron szurów i foliarzy?"
waluś: "nikt z wukiem nie dyskutuje to sam się dowartościowuje ? choroba a jak to się nazywa?"
Paolo Borsellino; "2020-10-13 18:58
Szwecja sobie poradziła? Sprawdźmy:
google - jaka jest śmiertelność covid na świecie na 1 mln mieszkańców?
Polska - 83
Szwecja - 586
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
 
 
#8 sfrustrowany WUKzimny 2020-11-28 10:00
Nie łudź się, to nie Twoja inteligencja jest powodem dla którego niewiele osób wchodzi z Tobą w polemikę. Osoby niezrównoważone po prostu się ignoruje. Od kilkunastu tygodni zaśmiecasz to forum swoimi urojeniami i przedstawiasz opinie takich samych zagubionych jak Ty. Najprościej rzecz ujmując, dlaczego Ty i Ci, których opinie propagujesz, dla mnie inteligentni inaczej, nie rządzą tą rzeszą idiotów, za których wszystkich innych uważasz. Jest odwrotnie, to Ci idioci, rządzą, decydują za takich jak TY. Ty po prostu wszystkie swoje życiowe niepowodzenia odreagowujesz tutaj. Za wzrost liczby zakażeń, za wzrost przypadków śmiertelnych, za konieczność wprowadzania obostrzeń nie odpowiada żaden rząd i w Polsce i na świecie. Odpowiadają za to takie Wuki na których kształcenie zmarnowano niepotrzebnie pieniądze podatnika. Nie mam zamiaru więcej Tobą zaprzątać sobie głowę, bo nie jestem lekarzem.
 
 
#9 To urocze brednie Panie Zimny.Wuk 2020-11-28 10:14
Nawet kiedy zdania Wuka okazują się empirycznie prawdziwe to i tak w opinii "zimnego" bardziej interesujące jest, że Wuk jest "niezrównoważony", "odreagowuje życiowe niepowodzenia" a nawet jest winny obostrzeniom przez sam fakt swojej głupoty oraz wyrzuconych w błoto pieniędzy podatnika.

I tylko szkoda, że to ten upośledzony Wuk ma rację przez którą wściekły Zimny wylewa jad w argumentach ad personam oraz w szeroko zakrojonej psychologii społecznej portalu iledzisiaj, psychologii Polaków w ogóle oraz psychoanalizy poszczególnych jednostek.
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że przynajmniej ostatnie zdanie Zimnego będzie prawdziwe: "Nie mam zamiaru więcej Tobą zaprzątać sobie głowę, bo nie jestem lekarzem.
 
 
#10 A mój syn powiedział ...Wuk 2020-11-28 10:39
.. że powinienem pisać tak:

"Kochani, co oni z nami zrobili? Nie możemy wychodzić z domu. Musimy chodzić w maskach. Podobno już do końca życia, jak twierdzi miliarder Bill Gates. Będą nas przymusowo szczepić nie wiadomo czym, jak bydło. Tego ani Hitler ani Stalin nie wymyślili!
Dlaczego mój ojciec, który nigdy nie wyjechał z Wohynia ma płacić swoim zdrowiem za podróże lotnicze bogaczy? Ludzie, którzy nigdy nie opuścili swojej okolicy mają być szczepieni, żeby mieszkańcy Nowego Yorku czuli się bezpiecznie? Co nas obchodzi światowe zdrowie, czy kondycja koncernów medycznych?
Zamykają nam firmy i nie pozwalają pracować. Zrujnowali już wielu z nas. Zabronili nam nawet zabijać i zjeść własne świnie. Chcieli zabronić produkcji rolnej w wielu dziedzinach. Chcieli oddać nasze zwierzęta samozwańczym kontrolerom. Chcieli dać prawo kontroli naszych obejść. Cofnęli się dopiero przed gniewem wsi i gnojówką wylewaną pod ich drzwiami.
Nie pozwalają chodzić do kościoła i odwołali święta kościelne. Najpierw Wielkanoc, potem Wszystkich Świętych a teraz szykują się na Boże Narodzenie. Dyktują ile najbliższych osób może usiąść razem przy wigilijnym stole!
Zamknęli przychodnie i szpitale. Nasze babcie i dziadkowie nie mogą dostać się do lekarza. Może mamy ostatnią okazję spędzić z nimi święta.
Jesteśmy ofiarami bezprecedensowego ucisku. Nasza krzywda! Precz z uzurpatorami! Precz z banksterem Morawieckim! Przez z żydowskim planem przejęcia naszego majątku! Łapy z daleka od naszej własności!
 
 
#11 prośba do Wuk-azenek44 2020-11-28 17:47
Proszę nie obrażać bydląt , żadnej krowie czy owcy nie przyszłoby do głowy odejście z cieplutkiej posadki bankowej w celu rządzenia jakimkolwiek folwarkiem.
 
 
#12 Rząd bredzi - dowódWuk 2020-11-28 18:06
Nie jest logicznie możliwe, aby wirus przenosił się bezobjawowo i jednocześnie by miarodajna była liczba pozytywnych testów PCR. Albo jedno albo drugie. Przeanalizujmy sytuację. Zakładamy, tak jak rząd, że test PCR są wiarygodne (jest to fałsz ale przyjmujemy go, żeby śledzić rozumowanie rządu). Na testy zgłaszają się osoby z objawami (czyli chore) lub mające kontakt z chorymi. Inne osoby wcale nie zgłaszają się do testów bo nie mają po temu powodu. Z tego logicznie wynika, że pozytywne wyniki testów u takich osób odzwierciedlają faktyczny poziom zakażeń tylko o tyle o ile zakażenia nie przenoszą się bezobjawowo.
Jeśli zakażają również bezobjawowi nosiciele, czyli ci którzy nie zgłaszają się na testy, to testy nie są w stanie tego wykazać. Według różnych danych bezobjawowo przechodzi COVIDA aż 80%-98% zakażonych. Z tego wynika, że liczba zakażonych musi wielokrotnie przekraczać liczbę pozytywnych testów (przypominam: większość „zakażonych” nic o tym nie wie).
Oznacza to, że zarządzanie „narodowej kwarantanny” na podstawie 40.000 pozytywnych testów jest pozbawione sensu. Żeby miało sens liczba 40 000 musi być wiarygodna a nie arbitralna (a czemu nie 42 000?). Ale to jest możliwe o ile wirus nie przenosi się bezobjawowo, bo tylko wtedy liczba pozytywnych testów o czymś informuje.
Niestety rząd utrzymuje obydwie te tezy! A to oznacza, że rząd bredzi. Dalej wykażemy, dlaczego rząd bredzi.
 
 
#13 Dlaczego rząd bredzi - cz.1Wuk 2020-11-28 18:17
Najpierw upewnijmy się, że sprzeczność rzeczywiście jest bełkotem. „Kto wygłasza zdania sprzeczne, ten bełkocze, niczego nie mówi. Można to wykazać w następujący sposób. Załóżmy, że ktoś się pyta: jakiego koloru jest ta krowa? Gdy ja mu mówię, że jest czerwona, moja mowa ma sens, a to dlatego, że mówiąc “ona jest czerwona”, wybieram z widma jedną barwę i tę barwę orzekam o krowie. Ale kiedy heglista powiada, że nasza krowa jest czerwona i równocześnie nie-czerwona, nie dokonuje żadnego wyboru. Tak dlatego, że “nie-czerwona” znaczy tyle co “posiadająca wszystkie barwy poza czerwoną”. Stąd “czerwona” i “nie-czerwona” znaczą całe widmo. Mówiący tak, nie mówi nic — nie dokonuje żadnego wyboru. Jego mowa jest typowym bełkotem, bezsensem”. 100-zabobonow.blogspot.com/... /...
 
 
#14 Dlaczego rząd bredzi - cz.2Wuk 2020-11-28 18:21
Teraz możemy wyjaśnić dlaczego rząd bredzi. „Sam bełkot nie jest zabobonem; jest nim natomiast wierzenie, że można za pomocą bełkotu przekazać informacje o przedmiotach. Istnieją dwa podstawowe rodzaje bełkotu: pierwszy polega na używaniu słów, których nikt w ogóle nie rozumie, drugi na używaniu wyrażeń w zasadzie zrozumiałych dla słuchacza względnie czytelnika, ale stosowanych w znaczeniu najzupełniej obcym przyjętemu w danym środowisku”. Rząd popełnia oba te nonsensy. Zobaczmy po co. „Używający bełkotu niekoniecznie wierzy sam w możność przekazania informacji w ten sposób, nie jest więc koniecznie zabobonny - bywa, że chce po prostu zaimponować słuchaczom albo wprowadzić ich w błąd. Ale kto bierze bełkot za środek komunikowania przedmiotowej informacji, jest ofiarą zabobonu. […]
Głównym powodem, dlaczego tak łatwo do tego dochodzi, jest pomieszanie dwóch różnych funkcji słowa. Słowo może mianowicie z jednej strony - o ile jest zrozumiałe - przekazać pewną informację o jakimś przedmiocie, o czymś różnym od stanów mówiącego; tak np. powiedzenie “pali się” komunikuje informację o pożarze, który wybuchł niedaleko od człowieka, który je wygłasza. Z drugiej strony słowo, nawet gdy nie jest zrozumiałe, pokazuje pewną postawę, pewien stan psychiczny mówiącego. Tak na przykład to samo powiedzenie “Pali się!” wykrzyknięte głośno i ze strachem, pokazuje, że wygłaszający je boi się ognia. […]
Uleganie temu zabobonowi jest tym bardziej szkodliwe, że użytek słów, mających przedmiotowe znaczenie, jest cechą specyficzną człowieka (i zapewne, przynajmniej po części, wyższych zwierząt). Ci, którzy by chcieli mowę ludzką, przedmiotową i zrozumiałą, zastąpić bełkotem, sprowadzają tym samym człowieka na poziom niższy od poziomu małp i nosorożców, bo nawet te bydlęta używają nie tylko bełkotu.” 100-zabobonow.blogspot.com/... /...

Zwracam uwagę na ostatnią myśl cytowanego tu I.M.Bocheńskiego OP. Dedykuję ją zwłaszcza osobom obrażonym na moją retorykę. Obrażonym, gdyż dali się rządowi sprowadzić na wyżej wspomniany poziom.
 
 
#15 W skrócieWuk 2020-11-28 18:28
Gdyby ktoś czegoś nie zrozumiał to streszczam: rząd nie przekazuje żadnych informacji o jakimkolwiek przedmiocie, RÓŻNYM od stanów mówiącego.
Po czym poznać, że premier i ministrowie kłamią? Po tym, że ruszają ustami.

"Proszę nie obrażać bydląt , żadnej krowie czy owcy nie przyszłoby do głowy odejście z cieplutkiej posadki bankowej w celu rządzenia jakimkolwiek folwarkiem."

Mam nadzieję, "Zenek44" że powyższą analizą zrehabilitowałem bydlęta.
 
 
#16 „To są małpy, które dostały brzytwę i tną bez najmniejszego pomyślunku”Wuk 2020-11-29 19:00
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.