Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2021 imieniny: Leona, Tymona

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Flagi załopoczą w każdej gminie

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 19 listopada 2020 07:00

FlagaW każdej z gmin naszego powiatu staną maszty, na których załopoczą flagi z rządowego projektu „Pod biało-czerwoną”.

To już pewne, bo w naszych gminach wystarczyło oddać 100 głosów. Dzisiaj prowadzą Borki, gdzie swoje poparcie dla projektu zgłosiło 475 osób. Na kolejnych miejscach są: Czermierniki (275), Ulan-Majorat (194), miasto Radzyń (185), Kąkolewnica (131), gmina Radzyń (126), Komarówka (112) i Wohyń (108).

Głosy można oddawać jeszcze do końca roku.

Do 3 gmin, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, w przyszłym roku przyjedzie premier i będzie uczestniczył w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Dzisiaj szanse na kolejną wizytę premiera w naszym powiecie są jeszcze mizerne, ale... kto wie?

Aktualnie w rankingu prowadzi miejscowość Stawiski (woj. podlaskie) - 4 054 głosy, potem Czaplinek (woj. zachodnioporskie) - 4 025 głosów i Kleszczewo (woj. wielkopolskie) - 3 678 głosów.

Ranking gmin i formularz głosowania znajdziecie >>tutaj<<

 

Komentarze  

 
#1 Kolejna głupota!!!zjp 2020-11-19 08:19
No brawo! A wiecie drodzy mieszkańcy tak ochoczo głosujący w tym programie skąd będą pochodzić pieniądze na te maszty i flagi? Stąd:
Cytat:
Projekt opracowany przez Kancelarię Premiera i Ministerstwo Cyfryzacji ogłoszony został pod koniec sierpnia, ale podstawę prawną do jego realizacji wprowadzono w życie dopiero 30 października. Sposób finansowania projektu "Pod biało-czerwoną" został zawarty w uchwale dotyczącej wsparcia dla inwestycji samorządowych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Uchwała precyzuje, że gminy chcące wziąć udział w projekcie mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości 5 tys. złotych przeznaczonych na postawienie masztu z biało-czerwoną flagą. Dotychczas chęć udziału w programie wyraziło ok. 1200 gmin, co oznacza, że z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na ten cel państwo może przeznaczyć nawet 6 mln złotych.
Teraz drodzy mieszkańcy jak zachorujecie na COVID-19, to popatrzycie sobie na maszt z flagą i już będziecie zdrowi. Tak jak za czasów biblijnych Izraelczycy patrzyli na węża z brązu,
A ja myślałem, że cofnęliśmy się tylko do średniowiecza :P !
 
 
#2 Są bezczelniWuk 2020-11-19 08:49
Wieszają flagę, bo chcą stworzyć wrażenie, że są patriotami i prawicą. A w rzeczywistości oddają wszystko Unii. Od podpisania Traktatu Lisbońskiego po zgodę Morawieckiego na unijne podatki i emisję długu publicznego. A teraz nasz premier-analfabeta zafundował nam unijne standardy sprawiedliwości, czyli "prawo rodzinne" a la LGBT.

A to są prerogatywy suwerennego państwa. Już ich nie mamy.
 
 
#3 Andrzej Kotyłaakotyla 2020-11-19 12:45
Zjednoczmy się "pod biało-czerwoną" wciągniętą na maszt w każdej gminie! Niech kwitnie patriotyzm!Nic tak nie potęguje umiłowania ojczyzny, jak flaga biało-czerwona. Bez niej patriotyzm gaśnie, umiera, odchodzi w zaświaty niczym rosnące grono umarłych na covid. Odeszli, bo pod biało-czerwoną nie stanęli. Nie zdążyli.
 
 
#4 RE: Flagi załopoczą w każdej gminiesnajper116 2020-11-19 14:23
piękna propaganda - to jest najbardziej potrzebna rzecz w każeej gminie w roku pandemii?

@Wuk zmień leki i przestań straszyć ludzi tym LGBT - jak nie ma co do gara włożyć to strach jest mniejszy niż przed głodem. Ale co ja tam wiem panie "specjalisto od wszystkiego" od pandemii po układy międzynarodowe...
 
 
#5 Leki Wuka konta dokumentyWuk 2020-11-19 18:21
Radzę przeczytać dokumenty podpisane przez Morawieckiego przed receptami lekarskimi dla mnie. I manifest z Ventotene - oficjalny dokument programowy unii.
pl.wikipedia.org/.../...
historiasztuki.com.pl/.../...
 
 
#6 Żeby bez kłamstwa nie potrafić napisać posta?Paolo Borsellino 2020-11-19 20:09
Nie, nie jest to oficjalny dokument programowy unii, nie kłam.
 
 
#7 Paolo B.Wuk 2020-11-19 20:44
Nie kłamię. Mogę być w błędzie. "Komisja Europejska w „Białej Księdze” o przyszłości Unii Europejskiej wymienia tylko jedno źródło ideowe jej dalszego rozwoju – napisany w duchu ideologii marksistowskiej Manifest z Ventotene. Jego autorzy zakładają federalizację Europy, niezależnie od woli mieszkańców kontynentu."
ordoiuris.pl/.../...
 
 
#8 RE: Flagi załopoczą w każdej gminiepanter 2020-11-19 22:09
Pieniądze zamiast na ochronę zdrowia pójdą na pale. Na tych palach powinni zostać nabici Ci, którzy to wymyślili. A reszta, która głosowała na to, powinna te pale montować. Serio chcecie aby pinokio przyjechał? po co on tu, już raz był i głosił coś o odwrocie covida, ale co ja tam wiem...
 
 
#9 To śmieszne...Wuk 2020-11-19 23:37
... żeby gmina nie mogła sobie sama kupić flagi i masztu. Chodzi o rządowy pijar. To powtórka. Tylko zamiast kosztownych samochodów dla OSP, w zamian za poparcie Dudy są flagi i uścisk dłoni premiera w zamian za poparcie PIS-u.
 
 
#10 W.....ące!zjp 2020-11-20 08:20
Cytat:
Chodzi o rządowy pijar. To powtórka. Tylko zamiast kosztownych samochodów dla OSP, w zamian za poparcie Dudy są flagi i uścisk dłoni premiera w zamian za poparcie PIS-u.
Powyższe można uznać za śmieszne, ale źródło finansowania tego cyrku z pieniędzy przeznaczonych na ochronę zdrowia i życia ludzi jest wyjątkowo wk....ące ;-)
 
 
#11 RE: Flagi załopoczą w każdej gminieWuk 2020-11-20 08:43
Niedziałająca obecnie służba zdrowia, czyli leczenie będzie tylko dla wybranych. Pozostałym ma wystarczyć tzw.ochrona zdrowia, czyli aborcja, eutanazja, szczepionki.
 
 
#12 RE: Flagi załopoczą w każdej gminiepanter 2020-11-20 15:01
Nie ma już służby zdrowia od bodajże 1999 roku. Teraz jest już tylko ochrona zdrowia. W służbie zdrowia pacjent miał więcej praw, lekarz więcej obowiązków i był kontrolowany przez Państwo. Teraz jak lekarz kończy zmianę a Ty potrzebujesz pomocy to możesz zdychać, skargi na lekarzy nie działają, jedynym lekarzem ukaranym był ten, co zajmował się ojcem Ziobry.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.