Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 marca 2021 imieniny: Felicyty, Pawła, Tomasza | 1000 - Zjazd gnieźnieński

Wczoraj 3, dzisiaj kolejne 20

Mariusz Szczygieł   
sobota, 14 listopada 2020 13:00

Koronawirus

Wynikami testów potwierdzono dzisiaj koronawirusa u kolejnych 20 osób z naszego powiatu.

Wczoraj przybyło 3 chorych. W ciągu ostanich dwóch dni poinformowano o wyzdrowieniu 48 osób. Niestety w tym czasie Sanepid potwierdził śmierć kolejnych 6 chorych z naszego powiatu, u których wykryto Sars-cov-2.

Wczoraj poinformowano o zgonie 2 kobiet w wieku 47 i 93 lat. Dzisiaj o śmierci 4 kobiet w wieku: 59, 68, 88 i 90 lat. Wszystkie miały choroby współistniejące.

Aktualnie w powiecie aktywnych jest 239 przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie wyzdrowiało 561 osób, 42 zmarły.

 

 

Komentarze  

 
#21 brawo WUKmelasa 2020-11-14 16:35
jesteśmy z Tobą, jesteś jednym z nielicznych myślących osób na tym forum i w tym mieście!
 
 
#22 myślenie jest bezbolesnezenek44 2020-11-14 17:58
Moim zdaniem każdy z ludzi otrzymał tyle rozumu ile potrzeba. Powinniśmy sami analizować sytuację i nie pozwalać sobą manipulować.
 
 
#23 RE: Wczoraj 3, dzisiaj kolejne 20falconetti 2020-11-14 19:44
Mariusz , oceniałem Cię całkiem inaczej , dlatego , że Cię znam . To co zrobiłeś z wukiem , to zwykłe sku..........syństwo . Możesz mnie zablokować na zawsze .Chłopie , bądź mężczyzną ......
 
 
#24 Admin odblokujzimny 2020-11-14 20:35
Admin, zrobiłeś błąd. Nie blokuj go, On dla kilku innych, jak widzę, stałych forumowiczów jest jakimś guru. Większość ludzi ma za idiotów co jedynie dowodzi, że jego klepki są w bezładzie. Niechcący zrobisz z niego ciemiężonego bohatera. I co z tego, że popiera go 3-4 jemu podobnych. Przecież to co się dzieje wokół przeczy wszystkim jego tezom. Między innymi nikt Was nie zmusi do przyjęcia szczepionki. Jeśli to przyjmiesz za pewnik to zobacz ile słów WUK napisał na próżno.
 
 
#25 do Admina iledzisiaj.plzjp 2020-11-14 20:51
Jaka decyzje podejmiesz Adminie w tej sprawie:
Cytat:
Większość ludzi ma za idiotów co jedynie dowodzi, że jego klepki są w bezładzie.
Powyższa wypowiedź wyczerpuje zapis regulaminu o treści: Komentarz jest obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę).
 
 
#26 Zgony na Covid 19grzeg_1 2020-11-15 08:03
Dużo osób się wypowiada, jeszcze więcej emocjonuje, wobec bardzo poważnej sytuacji postaram się wypowiedzieć merytorycznie nie odnosząc się do innych wypowiedzi i nie chcąc nikogo urazić.
Śmiertelność, w skrócie "Covida 19" to jedna sprawa, a zaraźliwość , niesłychanie duża to druga i trzecia to bardzo długi czas leczenia i ciężkie przechodzenie choroby w warunkach szpitalnych. Oczywiście liczby pojawiające się w przestrzeni medialnej są absolutnie nieprzystające do rzeczywistości. W październiku liczba zgonów , o których w Polsce trudno powiedzieć czy są "covidowe" czy też "około covidowe" wyniosła 15 tysięcy i nijak nie przystaje do 3100 podanych oficjalnie. Tego właśnie bała się cała służba zdrowia, że system opieki zdrowotnej, do której KAŻDY ma prawo , zablokuje się. Tak się stało w połowie października. Dziś liczba zgonów dziennie, jest prawie DWUKROTNIE wyższa niż w 2019 roku w listopadzie i te zgony są realne. Za październik łącznie zmarło 49 tysięcy ( wobec 34tys. za rok poprzedni), za listopad ta liczba jest prognozowana na poziomie 60tysięcy ( wobec 31 tys. za lata poprzednie).
 
 
#27 Do grzegradzyniak95 2020-11-15 20:41
Tylko bierzesz pod uwage zgony z tego roku gdzie nie przyjęto na SOR albo karetka nie dojechała?

Przykład z Lubelszczyzny ostatnio-2 motocyklistów w Włodawie wypadek nie przjeli, zmarli na miejscu albo w drodze.

Pod Poznaniem syn reanimowal ojca godzinę bo karetki czekały aż lekarze na sorze łaskawie przyjmą chorego albo odrzuca
 
 
#28 Paolo BorsellinoWuk 2020-11-16 18:32
Nieważne co powiedział Gates ani tym bardziej co miał na myśli w sytuacji kiedy wiadomo, co zrobił. W "jego" szczepionkach przeciw tężcowi znalazł się hormon ciążowy, podany 3 mln kobiet w Kenii, co nie mogło być przypadkiem, lecz było celowe.

A samo rozumowanie, że "wprowadzenie skutecznych szczepień spowoduje, że kobiety będą rodziły mniej dzieci" nie jest logicznie konkluzywne, jeśli nie dołoży się dodatkowej przesłanki: abstynencji seksualnej lub antykoncepcji.
Historycznie patrząc wprowadzenie szczepionek zwiększyło dzietność w początkach XX wieku.

Mocno naiwne jest zakładanie, że w Kenii byłoby inaczej. Ale czego się nie robi, żeby ukryć prawdę.
 
 
#29 Zbanowali mnie za uprzejmośćWuk 2020-11-16 20:17
Brawa i uznanie nie ustają... Wuk - odbieram Ci możliwość komentowania na 3 dni. Jeśli to nie pomoże będzie na dłużej... Jesteś tu gościem i do tej pory tolerowałem Twoje wypady, również w moją stronę. Dziś miarka się przebrała. Nie pozwolę obrażać siebie u siebie.

Dziękuję za wolne. Od kiedy uprzejmość jest obrazą? Kogo obraziłem? Proszę o pełną listę obrażonych osób. Czy iledzisiaj.pl to jedna osoba, która tylko pisze o sobie w liczbie mnogiej: „Kontakt z nami - dzwoń - Mariusz Szczygieł”. Lękam się, jak się zwracać: „Wasza Miłość”, czy może wystarczy „Wy Szczygieł”? Mogę stosować obie formy, wedle życzenia. Ale ad rem.
„Pożyteczny idiota” jest terminem z zakresu filozofii politycznej. Jak się nie wie, to trzeba sobie wygooglać: pl.wiktionary.org/.../... .
Marksiści a za nimi inni używali go na określenie agenta wpływu, któremu nie trzeba było płacić, gdyż propagował marksizm ze szczerego przekonania. Uprzejmie przypuszczam, że iledzisiaj to ten sam przypadek szczerego przekonania, niezmąconego głębszą analizą przedstawianych informacji. Druga możliwość jest znacznie mniej pochlebna. Nie mogę jej jednak zdradzić, gdyż skoro pierwsza spowodowała bana to druga niechybnie oznaczały pozew. Znowu trzeba to sobie wygooglać.
 
 
#30 Podobnie jest z innymi rewelacjami:Wuk 2020-11-16 20:27
Iledzisiaj od marca zafiksował się na „covidzie” siejąc dezinformacje i powtarzając fałsze. Zobaczmy typowy anons (14.11.2020): Wynikami testów potwierdzono dzisiaj koronawirusa u kolejnych 20 osób z naszego powiatu. Wczoraj przybyło 3 chorych. W ciągu ostanich dwóch dni poinformowano o wyzdrowieniu 48 osób. Niestety w tym czasie Sanepid potwierdził śmierć kolejnych 6 chorych z naszego powiatu, u których wykryto Sars-cov-2.
Wszystkie te informacje są nic nie warte. Testy PCR nie są specyficzne ani skalibrowane i nie da się potwierdzić nimi obecności koronowirusa SARS-CoV-2, ani tym bardziej choroby COVID-19. Od marca było dość czasu, żeby to sobie wygooglać! Osoby z pozytywnym wynikiem są po prostu nominowane na nosicieli, zakażonych i chorych. Pierwsze zdanie jest zatem fałszywe. A takich zdań iledzisiaj naprodukował dziesiątki jak nie setki. Pytanie: bezmyślnie czy celowo?
Nie wiadomo na czym się opiera zdanie drugie o tym, że przybyło 3 chorych. Po czym stwierdzono zachorowanie? Po objawach? A jeśli po objawach, to jak ustalono przyczynę? Testami na przeciwciała, genetycznymi, czy za tylko pomocą nominowania testem PCR? Czy są to wszystkie osoby z objawami, czy te hospitalizowane? A skąd wiemy, że nie zachorowało więcej? Osobiście znam osoby chore, bojące się zgłosić do szpitala lub bezskutecznie błąkające się w poszukiwaniu pomocy.
Zdanie trzecie znowu mówi o chorych „u których wykryto SARS-CoV-2”. Powtarzam, że test PCR wykrywa sekwencję kwasu nukleinowego z nosogardzieli pacjenta. Skąd pochodzi ten kwas testem PCR nie da się ustalić. Najprawdopodobniej z własnego RNA pacjenta, bo tego jest w gardle najwięcej.

"Aktualnie w powiecie aktywnych jest 287 przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie wyzdrowiało 366 osoby, 30 osób zmarło".

"Dzisiaj dowiedzieliśmy się o kolejnych 59 potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w naszym powiecie. W ciągu ostatniej doby zmarły 4 osoby. 3 wyzdrowiały"

"Lubelski Sanepid poinformował dzisiaj o śmierci 3 mężczyzn z naszego powiatu. Zmarli mieli 73, 74 i 78 lat. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Koronawirusa potwierdzono wynikami testów u 27 osób z naszego terenu". 

Nie chce mi się cytować dalej. No, jak myślicie? Są pożyteczni?
 
 
#31 ....Paolo Borsellino 2020-11-17 18:25
"Testy PCR nie są specyficzne ani skalibrowane i nie da się potwierdzić nimi obecności koronowirusa SARS-CoV-2, ani tym bardziej choroby COVID-19. Od marca było dość czasu, żeby to sobie wygooglać! "

Jakie to szczęście, że mamy w Radzyniu WUKa, bo na całym świecie wszyscy błądzą i myślą, że testy coś wykrywają...

Badanie wykonywane metodą RT-PCR wykrywa obecność materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2. Są obecnie jedynym zalecanym narzędziem diagnostycznym, które umożliwia ostateczne potwierdzenie ostrej infekcji SARS-CoV-2. Ich wykonywanie zalecane jest przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Test RT-PCR polega na pobraniu próbki śliny lub wymazu nosogardła. - Test ma wykryć obecność genomu wirusa. Test PCR wykrywa określone sekwencje RNA obecne w RNA wirusa Sars-Cov-2. --- tyle sobie wygooglałem.
 
 
#32 RE: Wczoraj 3, dzisiaj kolejne 20Wuk 2020-11-17 19:00
Ale prof. Roman Zieliński, genetyk i znawca metody PCR z 40 letnim stażem, czy prof. Kornelia Polok www.matgen.pl, twierdzą co innego, raczej to samo, co producenci tych testów.
Cytuję Zielińskiego:

"Warto przyjrzeć się tabeli na panelu CDC 2019-nCoV,2020, s.44. Otóż na około dwa tysiące wyników negatywnych otrzymano 49 wyników pozytywnych. Sekwencjonowanie produktów reakcji u tych 49 pozytywnych pacjentów wykazało, że tylko 17% produktów odpowiadało sekwencji koronowirusa, przy czym zgodność sekwencji wynosiła od 82% do 100%, co wskazuje na to, że tylko 1/3 (35%) wyników pozytywnych faktycznie oznaczała kolonizację (tj. obecność) lub zakażenie koronawirusem a 2/3 (65%) to wyniki fałszywie pozytywnie".
 
 
#33 Co wygooglał Borsalino?Wuk 2020-11-17 19:09
"Test PCR wykrywa określone sekwencje RNA obecne w RNA wirusa Sars-Cov-2. --- tyle sobie wygooglałem".

Bardzo słusznie. Problem tylko w tym, że "pewne sekwencje RNA" występujące w wirusie SARS-CoV-2 obecne są także w ludzkim RNA oraz wirusach grypy A i B, wirusach para grypy typ2, wirusach RSV B, adenowirusach, Mycoplazma pneumonie, Chlamudia Pneumonie. Żeby ustalić z jakim wirusem miał do czynienia test potrzebne jest sekwencjonowanie.
 
 
#34 I co jest fałszemWuk 2020-11-17 22:19
"Są obecnie jedynym zalecanym narzędziem diagnostycznym, które umożliwia ostateczne potwierdzenie ostrej infekcji SARS-CoV-2"

A to jest całkowita nieprawda. Nawet po zsekwencjonowaniu test PCR nie wykrywa infekcji, bo do tego musi być wykalibrowany, czyli wykrywać ilość (stężenie) wirusa niezbędną na infekcji. Do potwierdzenia infekcji KONIECZNE są objawy. Bez objawów infekcji nie ma (może być sama obecność wirusa).
Ostatecznym testem potwierdzającym SARS-CoV 2 jest natomiast test genetyczny. Tylko on może potwierdzić bezobjawowe zakażenie.

Nie dajcie sobie zoperować mózgu jak Borsalino i podobni inteligenci od spijania śmietany z reklam.
 
 
#35 Zobacz jak kłamiąWuk 2020-11-17 22:45
Z oficjalnego alertu rządowego: "Jak skuteczny jest test na koronawirusa?
Nowy test na koronawirusa daje wynik w ciągu 2,5 godziny. Z metody można korzystać bezpośrednio w punktach medycznych, co dodatkowo przyśpiesza początek leczenia zakażonych osób. Boschowi i Randox Laboratories opracowanie testu zajęło 6 tygodni, firmy mówią o 95% skuteczności procedury".

Zwróćmy uwagę: "FIRMY MÓWIĄ O 95% SKUTECZNOŚCI". Czyli kto mówi? Zarządy i menagerowie. A czy biorą odpowiedzialność prawną za wyniki? Absolutnie. serwisy.gazetaprawna.pl/.../.. .
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.