Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 1 grudnia 2020 imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Radosław Grudzień złożył wniosek o odwołanie Jarosława Ejsmonta

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 05:00

Jarosław EjsmontNiedawno bronił swojego kolegi Mazurka, dzisiaj sam ma podobny problem.

Radosław Grudzień złożył wniosek o odwołanie Jarosława Ejsmonta z funkcji radnego powiatowego. Grudzień powołuje się na ten sam przepis: art. 25b ust. 1 Ustawy o samorządzie powiatowym, który wskazywał składając wniosek o wygaszenie mandatu radnego Robertowi Mazurkowi.

Artykuł ustawy mówi wprost: "Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia powiatu, w którym radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności."  

Jak wiemy, radny Jarosław Ejsmont od września 2019 zarządza działalnością Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o w Radzyniu Podlaskim, gdzie obejmuje stanowisko prezesa.

W tym czasie PUK wyświadczył jednostkom organizacyjnym Powiatu Radzyńskiego – tj. Zarządowi Dróg Powiatowych i Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych - odpłatne usługi, na które zostały wystawione faktury VAT (10 szt.).

- Czy teraz też radni będą się zastanawiać, czy to jest działalność? Jakich argumentów użyją? - czytamy na profilu Watchdog Radzyń Podlaski, prowadzonym przez Radosława Grudnia na Facebooku.

Wniosek o wygaszenie mandatu

 

Komentarze  

 
#1 Radosław Grudzieńradon 2020-08-03 07:16
zdobywa coraz większy poklask. Nie wiem jakie pobudki nim kierują i w to nie wnikam bo już nie zajrzę do Jego biura.
 
 
#2 RADON,eSPe 2020-08-03 09:30
rozumiem cię, tak mają TALIBOWIE Z PISU, dla nich prawo nie istnieje. Tylko kodeks partii, prawo się nie liczy.
 
 
#3 RE: Radosław Grudzień złożył wniosek o odwołanie Jarosława EjsmontaHT 2020-08-03 23:25
No cóż... komża zobowiązuje :D
 
 
#4 RE: Radosław Grudzień złożył wniosek o odwołanie Jarosława Ejsmontapioter 2020-08-03 23:53
a to rozumiem że Ejsmont jest radnym bezradnym, prowadzi własną działalność gospodarczą, bierze co chce z PUKu i robi swoje prywaty i na te prywaty są te faktury?
 
 
#5 @pioteryzzum 2020-08-04 09:07
Rozumiem że próbuje być Pan ironiczno zabawny ale cóz wychodzi Panu jak koleżance partyjnej p Beacie Mazurek - żałośnie. A teraz do meritum. Po po pierwsze prawo jest prawem i jeśli jest napisane że nie może być konfliktu interesów to nie może. tylko tyle i aż tyle
Po drugie w normalnej firmie o pensji ( premii ) kadry zarządzającej decydują też wyniki finansowe(ba często o zachowaniu stanowiska)także konflikt interesów jest bezdyskusyjny. W sumie w jednym się z Panem zgadzam - pisałem o normalnej firmie a nie o radzyńskim PUK tutaj na pewno wyniki finansowe nie maja wpływu na pensję p Ejsmonta ( jak też kwalifikacje nie miały wpływu na zatrudnienie) tutaj wpływ ma tylko przynależność partyjna i wiernopoddańcze zachowanie. Myślę ze ta sytuacja jak i sytuacja z p Mazurkiem pokazuje degrengoladę w obozie władzy jasno obrazuje różnicę pomiędzy państwem prawa a państwem PiS
 
 
#6 do radzyńskich władz PiSmelasa 2020-08-04 10:38
Chciałbym złożyć taki postulat, że skoro jest 500+ na dziecko, to wypadałoby też dać chociaż te 100 zł miesięcznie jak ktoś jest rodzicem chrzestnym. To też są obowiązki i związane z tym koszty! Poza tym jako katolik taki dodatek mi się należy!
 
 
#7 RE: Radosław Grudzień złożył wniosek o odwołanie Jarosława Ejsmontapioter 2020-08-04 12:07
wyjaśnij mnie no ten konflikt interesów. No i gdzie jest w tym zapisie przepisie powiedziane że Ejsmont jako radny bezradny nie może prowadzić własnej działalności gospodarczej Ejsmontex na przykład
 
 
#8 do pioterPaolo Borsellino 2020-08-04 12:24
Może.
Ejsmontex nie może wykorzystywać do działalnosci mienia powiatu, czyli brać zleceń od Starostwa i jednostek powiatowych.

Cytat z artykułu: "Radni nie mogą (...) zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności."
 
 
#9 hmmmP.K. 2020-08-04 12:39
a Sałacie to co zarzucali, wtedy jak się go pozbywali?
 
 
#10 RE: Radosław Grudzień złożył wniosek o odwołanie Jarosława Ejsmontaniepokorny 2020-08-05 02:42
"Świat polityki nie pozostawia wyboru.
Musisz być albo osłem, albo kanalią "

-- Emma Goldman
 
 
#11 Kto na miejsce Ejsmonta i Mazurka?jerry rembeka 2020-08-06 19:23
te wybory do powiatu to są z listy, tak?
czyli na miejsce dwóch panów radnych, co to zajmują się działalnością na mieniu powiatu, wchodzi dwóch kolejnych, znaczy dwoje, bo kolejni na liście są dyr. MOSiR Włoszkowa i prezes PEC Woźniak?

to teraz najważniejsze pytanie, o co ten PiS lokalny bije pianę, skoro na miejsce dwóch pisiorów wchodzi dwóch następnych?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.