Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 sierpnia 2021 imieniny: Dominika, Jan, Protazy

Mamy pieniądze na pałac!

Mariusz Szczygieł   
środa, 24 czerwca 2020 16:23

Wieża pałacuZarząd Województwa Lubelskiego przyznał blisko 22 miliony złotych dotacji na rewitalizację radzyńskiego pałacu i centrum miasta!

18 czerwca 2020 roku Komisja Oceny Projektów zakończyła ocenę merytoryczną radzyńskiego projektu, a 23 czerwca br. roku Zarząd Województwa Lubelskiego Uchwałą Nr CLVIII/3003/2020 wybrał go do dofinansowania.

Tym samym Radzyń otrzyma 21 532 062,82 zł na realizację projektu pn. "Poprawa stanu infrastruktury zespołu pałacowo-parkowego i obszaru miejskiego w Radzyniu Podlaskim"! Łączny koszt realizacji to 28 361 074,58 zł, w tym wkład własny Miasta to 6 829 011,76 zł.

Oficjalne podpisanie umowy planowane jest na Placu Wolności w najbliższy piątek o godz. 14

 

Komentarze  

 
#1 co za nieszczęściezimny 2020-06-24 17:34
Ten beznadziejny rząd i Zarząd Wojewódzki strzela w stopę radzyńskiej opozycji tuż przed wyborami. No jak tak można. To nie humanitarne. Tak się nie pogrąża przeciwników. Należało wykazać odrobinę taktu i ogłosić to po wyborach bo jeszcze 99% mieszkańców powiatu zagłosuje za Andrzejem Dudą.
 
 
#2 Do zimnyradzyniak95 2020-06-24 18:50
Tak to określe że ocena merytoryczną była już zrobiona tylko była jeszcze ocena formalna do zrobienia i to w przede dniach wyborów prezydenckich zostało zrealizowane ;)

Ale zaraz się pobudza firmowe trolle z UM bo przecież wygrane zostało.

A jak chcecie jakichś domysłów to proszę odpowiedzieć na pytania
- dlaczego wniosek był złożony w przededniu zakończenia(koniec marca) jak był czas od praktycznie początku października
- żeby było prawidłowo spozytkowane dotacje to miasto musi miec 7 mln wkładu własnego ( notabene przecież burmistrz przy każdej inwestycji powiada że pieniędzy nie ma więc cudownie znajdziemy 7 mln w budżecie miasta)?

Przecież mieliśmy dotacje na park i wkładu własnego wymagane było Tylko 1.5mln-2 mln i wtedy dotacja poszła w las chyba czeka nas powtórka z rozrywki?
 
 
#3 pozostaniesz w ciemnościzimny 2020-06-24 19:25
Bo nikt nie zechce odpowiedzieć na Twoje, w zaistniałej sytuacji, nieistotne pytania. Obawiam się, że nawet, jak ich pieszczotliwie nazywasz, pobudzone firmowe trolle z UM.
 
 
#4 hehehadrianboss11 2020-06-24 19:57
a jednak!
 
 
#5 Do zimnegoradzyniak95 2020-06-24 20:15
Było tak samo chwalone jak miasto dostalo dofinansowanie na park A potem informacja że rewitalizacji parku nie ma bo nie ma srodkow wolnych w budżecie na to. Więc pytanie istotne i na temat. ;)

Zatem do następnej kadencji remontów bądź innych inwestycji w Radzyniu nie będzie bo widzimisie Rebka polega na tym że odmalowanie trupa i zrobienie nieistotnej ulicy do Brauna spowoduje zjazd rzeszy turystów i biznesów do tego miasta
 
 
#6 RE: Mamy pieniądze na pałac!kinga75 2020-06-24 22:42
Nie ma pieniędzy -- źle !
Są pieniądze - też źle !
Są tacy których tylko na to stać
Aby we własne gniazdo sr..!
 
 
#7 Do kingiradzyniak95 2020-06-24 23:24
Nazywanie sraniem we własne gniazdo nie nazywalbym jawnym ogłaszaniem dofinansowania przed wyborami. ;)

A taka podobno antypisowska jesteś że teraz chwalisz ;)


Z mojej perspektywy to nim rewitalizacja palacu Ruszy to sobie parę lat poczekamy ;) wystarczy że jeszcze miasto Czeka na wyłożenie kasy na oświetlenie miasta( dalej pewna firma elektryczna Pana R. Nie złożyła oferty), i do tego koszty drogi donikad zostaja
 
 
#8 Wkład własnyPaolo Borsellino 2020-06-24 23:40
Najnowsze pisemko Radzyń wyprodukowane na Warszawskiej 32 informuje skąd będą pieniądze na wkład własny.

Otóż moi drodzy Pan Burmistrz chce Was wydoić na blisko 3 mln zł i to tylko po cenach wywoławczych.

Na stronie 17 jest niesamowicie nieczytelną, cieniuteńką czcionką, żeby starsze osoby nie doczytały - wykaz nieruchomości miejskich do sprzedania w drodze przetargu.

A jutro na konferencji Starosty dowiemy się, że rząd Najjaśniejszej w ramach Tarczy przekazał Miastu na inwestycje ponad milion złotych, których brakuje ze względu na mniejsze wpływy z powodu COVID-19.

Do jutra, Kochani!

Przypomnę, że w programie wyborczym 5 lat temu Pan Jerzy Rębek uwzględnił - POWSTRZYMANIE WYPRZEDAŻY MAJĄTKU MIASTA.

Było, minęło, na ch..j drążyć...
 
 
#9 dziura budźetowaeSPe 2020-06-25 08:12
Będę się cieszył gdy burmistrz pokaże dokument potwierdzający że dysponuje pieniędzmi na wkład własny. Jak na razie to ani województwo nie ma tych 22 mln, ani Radzyń swoich 7 mln. Dziura budżetowa przez koronawirusa w Polscem to kilkaset miliardów zł. A jaka w Radzyniu?
 
 
#10 Inwestycjestadionowy 2020-06-25 09:36
A kiedy stadion i boisko treningowe o sztucznej nawierzchni?!
 
 
#11 Cała naprzód do komunizmuWuk 2020-06-25 12:55
Wracajmy skąd przyszliśmy. Rząd nas kupi naszymi pieniędzmi. 22 miliony pójdzie z budżetu (czyli z podatków) do odpowiednich firm budowlanych, które Sasin raczy w upaństwowieniu oszczędzić albo do spółek skarbu państwa, jak nie raczy. Lud głupi wszystko kupi: ludzkie pany, przecież mogli nie dać. Za +500 będziemy jeździć elektrycznymi samochodami od jednego państwowego sklepu do drugiego. Duda na komisarza kołchozu!
 
 
#12 pilkajanek5005 2020-06-25 19:46
jak orleta będą w w I lidze, będzie stadion. Teraz dla trampkarzy ?
Radzyniowi stadion ? dla tego zaścianka , zadupia. Kazda ulica w biegnie w pola.
 
 
#13 WUKzimny 2020-06-25 22:17
No WUK-u ty przecież mógłbyś zostać pisarzem. Znakomity scenariusz. Dogłębna znajomość tematyki. Po co nam policja, prokuratura, CBA, przecież mamy WUK-a. Jeszcze nie było przetargów a on już widzi przekręt. Wszystko co państwowe jawi mu się komunizmem. Tak na marginesie WUK-u, załóżmy wszystkie firmy energetyczne są np. rosyjskie (tzn, dominujący podmiot jest z Rosji). WUK-u, co byś pisał jakby wszystkie na raz podniosły cenę za prąd czy gaz?. Nie, no Ty z pewnością byłbyś zadowolony. Co z tego, że rosyjskie ale przecież nie państwowe, czyli komunistyczne. Brawo WUK-u. Niech moc będzie z Tobą.
 
 
#14 Co po pisarzu w czasie marnym?Wuk 2020-06-26 20:48
Rząd opłaca radość ludu jego własnymi pieniędzmi, licząc na wdzięczność w głosowaniu. Rządu robi interes. Lud nie wie, po co mu pałac, ani z czyjej kieszeni rząd na niego płaci. I nie pojmuje nawet, gdy mu to wprost napisać.
Ceny mamy windowane, jak to w kartelu, choć nie wszystkie firmy energetyczne są rosyjskie. CBA miała wyłapać aferzystów PO i jak dotąd nikogo nie złapała. Może dlatego, że jej szef jest alkoholikiem a może po prostu taka jej uroda?
 
 
#15 WUk-u tu mogę się zgodzićzimny 2020-06-26 23:06
Widocznie ten rząd obserwuje sukcesy lewaków w krajach zachodnich. Może to jest powielanie ich pomysłów. Dlaczego w żadnym kraju zachodnim do władzy nie może się przebić prawica czy skrajna prawica. To lewacy rozdają socjał. Na dodatek naściągali bardzo pracowitych lekarzy i inżynierów którym ten socjał bardzo odpowiada. Więc typowa prawica tam nie wygra. PIS jest prawicowy jedynie w kwestii światopoglądowej. Ale absolutnie nie przeszkadza mi jego polityka socjalna. Możliwe, że gdyby Tusk z Rostowskim prowadzili politykę nie tylko kija ale i marchewki, dziś PIS ciągle pukał by do bramy. Jednak oni nie byli zainteresowani elektoratem biedniejszym. Chyba chcieli ze złodziei zrobić klasę średnią. No i kupa, mleko się rozlało. A czy MK jest alkoholikiem?. Takiej wiedzy nie mam i nie jest mi ona do zbawienia koniecznie potrzebna. Jeśli to prawda to znaczy tylko tyle, że PIS nie potrafi wyciągać wniosków z wpadek i skończy jak PO, a szkoda.
 
 
#16 WukWuk 2020-06-29 09:46
Od kiedy to socjalizm jest prawicowy? PIS udaje partię prawicową, bojąc się cywilizacji łacińskiej i jej zasad jak ognia. Wzorem dla Kaczyńskiego jest przecież Piłsudski i sanacja. Co to za prawica? Gdzie wolność osobista? Gdzie wolny rynek? Gdzie zasada pomocniczości państwa? Gdzie niezależne sądy? Gdzie polityka zagraniczna?
CBA to zwykła policja polityczna. Mafii vatowskiej zainstalowanej w ministerstwie finansów nie znalazła.
Polityka socjalna nie ma żadnego znaczenia, poza hodowaniem sobie ludzi niepełnosprawnych. Za 15 lat jeden pracujący będzie musiał utrzymać jednego emeryta. Ciekawe jak to będzie możliwe w socjalizmie?
PIS jedynie kupuje głosy od gnuśnych wyborców. Dotąd miał szczęście, czyli koniunkturę gospodarczą. A teraz własną głupotą to skończył.
 
 
#17 WUK - chyba nie czytaszzimny 2020-06-29 18:41
Napisałem - "PIS jest prawicowy jedynie w kwestii światopoglądowej." Natomiast pozostałe- "gdzie wolność osobista"- może cię więzi żona. "Gdzie wolny rynek" - wszędzie WUK, wszędzie w Polsce. Z "zasadą" nie wiem o co chodzi i nie zamierzam pogłębiać swojej wiedzy w tym kierunku, bo jeśli mierzyć to pomocą socjalną, to takiego rządu nie było. "Wolne sądy" - nigdy całkiem wolne nie były i pewnie nie będą. Sędziowie też mają przekonania polityczne, podobnie jak księża. PIS nic w tym kierunku nie zmienił i nie zmieni. Wymiesza jedynie to środowiska na bardziej pluralistyczne. Wolność sądów wg PO najlepiej definiuje Neuman. WUK - czy TY chcesz żyć w jakimś wyizolowanym świecie. Wszystkie kraje zachodnie mają socjał i to wysoki. Według ciebie kreują niepełnosprawnych?. Raczej mnie nie przekonasz ale i ja nie widzę szans na wyrobienie sobie podobnego spojrzenia jak Twoje. Mimo wyraźnych różnic pozdrawiam, chyba obyło się bez większego okładania epitetami. Dzięki.
 
 
#18 PIS to prawica ale heglowskaWuk 2020-06-29 20:07
PIS nawet w węzłowych kwestiach jak np. aborcja nie zrobił nic. Nie jest prawicowy światopoglądowo tylko etatystyczno-socjalistyczny. Wg nich na początku Bóg stworzył Państwo a potem jego klientelę. Taki tam lekko święcony heglizm.
Wolność osobista tj. mogę sam kupić leki w aptece, mogę zapinać lub nie zapinać pasów, mogę decydować, czego uczę swoje dzieci, nie muszę publicznie opowiadać o swoim majątku, nie muszę ubezpieczać OC, zdrowia, starości itd. Niedawno nawet zabronili wychodzić z domu. Prawica jak ta lala.
Sądy są wolne, nawet ślamazarne (kilkuletnie rozprawy nie mają gospodarczego sensu) ale nie są niezależne od rządu.
Kraje zachodnie są niepełnosprawne. Mają wielki socjal i zerowy wzrost gospodarczy oraz zerowy przyrost naturalny. Zdaje się, że właśnie o to chodzi w socjalizmie.
Wolny rynek był w Polsce od 1989 do 1993 roku. Pamiętam. Teraz nie można nawet zabić i zjeść własnej świni. Bez znajomości i układów nie możesz prowadzić żadnej działalności. Jest taki wolny rynek, że w Radzyniu nie można kupić jabłek z pobliskiego Niewęgłosza.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.