Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 8 kwietnia 2020 imieniny: Julii, Dionizego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

V Memoriał Pływacki im. Rudolfa Probsta przed nami!

Mariusz Szczygieł   
środa, 05 lutego 2020 07:00

Rudolf Probst14 lutego 2020 r. przypada V rocznica śmierci Pana prof. Rudolfa Probsta – wybitnego Polaka, patrioty, zasłużonego żołnierza Armii Krajowej, wspaniałego pedagoga i dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim w latach 1959-63, budowniczego szkoły, wieloletniego wychowawcy młodzieży, człowieka bardzo zaangażowanego w pracę społeczną w ramach Światowego Związku Żołnierzy AK oraz PTTK.

Pragnąc przybliżyć tę wybitną postać młodzieży oraz mieszkańcom powiatu radzyńskiego, społeczność I LO w Radzyniu Podlaskim zorganizowała w 2016 r. szereg przedsięwzięć o charakterze edukacyjno – wychowawczym, w tym I Memoriał Pływacki im. Rudolfa Probsta, który w latach 2017 - 2019 roku z sukcesem kontynuowaliśmy.

W roku bieżącym V Memoriał Pływacki, odbędzie się 18 lutego 2020 r. o godzinie 12.00 na krytej pływalni „Aqua – Miś” w Radzyniu Podlaskim.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

V Memoriał Pływacki honorowym patronatem objął Starosta Radzyński – Pan Szczepan Niebrzegowski

Organizator – Joanna Jaszcz – Dębska tel. kontaktowy 512 791 838

 

Jeśli nie wiesz kim był Rudolf Probst, zapraszamy do przeczytania artykuł i odsłuchania audycji o naszym Wielkim Polaku. Kloss? Jaki Kloss... Probst!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.