Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 stycznia 2021 imieniny: Tatiana, Paweł, Miłosz

Mieszkańcy ul. Zabielskiej proszą o chodnik

Michał Maliszewski   
sobota, 12 października 2019 06:00

Radny Jarosław Zaprzalski (po lewej)Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta radny Jarosław Zaprzalski zwrócił się do burmistrza z wnioskiem mieszkańców ul. Zabielskiej (droga na Zabiele) o budowę chodnika.

Ciąg drogowy od Radzynia w stronę Paszk Dużych jest w opłakanym stanie. Na tej drodze wyboje i ubytki w nawierzchni to wręcz norma. Ponad 80 mieszkańców podpisało się pod wnioskiem o budowę chodnika przy ul. Zabielskiej i przekazało pismo radnemu. Burmistrz twierdzi, że na ten moment niegospodarnością byłoby przebudowywanie tej drogi i tworzenie ciągu pieszego, ponieważ za rok trzy samorządy mają złożyć wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi od ul. Zabielskiej do Paszk Małych. Przypominamy, że jest to droga powiatowa.

- Chciałbym złożyć wniosek, chodzi o ulicę Zabielską, odcinek od ul. Wisznickiej a granicami miasta w stronę wsi Zabiele – powiedział radny. - Ja osobiście złożyłem wniosek do radzyńskiego budżetu obywatelskiego, aby w tym miejscu powstał chodnik, gdyż dla mieszkańców jest to uciążliwe, brak chodnika i stara droga. Mieszkańcy w czynie społecznym zebrali podpisy na liście w sprawie remontu oraz położenia chodników na odcinku od ul. Wisznickiej do granicy wsi Zabiele. Na tej liście znajduje się obecnie 83 podpisy. Chciałbym złożyć do burmistrza Radzynia Podlaskiego wniosek o wsparcie i poparcie, gdyż ja jako radny z tego okręgu wyborczego przychylam się do prośby mieszkańców i proszę o wsparcie tego działania u starosty powiatu radzyńskiego wraz z zarządem – mówił Jarosław Zaprzalski.

- To jest temat, który pojawia się od pewnego czasu, ze względu na bardzo zły stan tego odcinka drogi wiodącej do Zabiela i dalej do Paszk Dużych – odpowiedział burmistrz. – Analizowaliśmy to z moim zespołem i wykonanie tego odcinka drogi, niespełna 400 metrów kosztowałby tyle samo tysięcy złotych, jeśli mielibyśmy to wykonać w sposób profesjonalny. Musza tam zostać wykonane instalacje odwadniające, chodniki i nowa nawierzchnia. To wydatek rzędu 400 tysięcy złotych. Istnieje jednak inny sposób na wykonanie tego zadania. Rozmawiałem z panem starostą, który zadeklarował, że to zadanie zrealizujemy wspólnie z gminą wiejską i starostwem korzystając ze środków przeznaczonych na budownictwo dróg lokalnych. Tak jak wspomniałem o środkach na ul. Przemysłową tak i w tym wypadku chcielibyśmy wykonać kompleksowo ciąg drogowy. Wtedy to będzie miało sens, bo te dwa organizmy, gmina wiejska i gmina miejska są ze sobą nierozerwalnie połączone i wykonywanie indywidualnych działań byłoby nieroztropne. Mam deklarację od pana starosty, że w przyszłym roku będzie wykonany projekt przebudowy tej drogi łączący miasto Radzyń Podlaski przez Zabiele Paszki Duże do Paszk Małych i wtedy wspólnie wystąpimy jako trzy samorządy o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia i to jest logicznym i dobrym rozwiązaniem. Na pewno będę o to zabiegał, natomiast nie mogę za pana starostę powiedzieć ze stuprocentową pewnością w jakim terminie, bo byłoby to niepoważne. Każdy w tej chwili przygotowuje się do opracowania budżetu, ale jestem zwolennikiem by w ramach przebudowy tego ciągu drogowego abyśmy się w to zaangażowali. Na ten czas musimy te drogi po remontować, nic innego nie mogę odpowiedzieć – zakończył Jerzy Rębek.

 

Komentarze  

 
#1 Andrzej Kotyłaakotyla 2019-10-14 05:28
Cyt.:"Mieszkańcy w czynie społecznym zebrali podpisy..." Nic Was w tym nie bawi?
 
 
#2 Andrzej Kotyłaakotyla 2019-10-14 05:35
A może by tak mieszkańcy, jak już - w czynie społecznym - ruszą swe du*y do kolejnych wyborów samorządowych, to ruszyli jeszcze - w czynie społecznym - swoimi mózgami i wybrali władzę lokalną, która - po latach upokorzeń wiernego elektoratu dostrzeże jego elementarne potrzeby?
 
 
#3 Panie Andrzeju!eSPe 2019-10-14 12:24
Na początek,ten elektorat, musi mieć podane w czynie społecznym, na kogo zagłosować. Nie mogą to być jednak oklepane, zużyte, czasami nawet pachnące kompromitacją nazwiska obecnej opozycji. Nie wiem, czy zdążymy "wyhodować" do najbliższych wyborów samorządowych przynajmniej 8 pewniaków do Rady Miasta i jednego pewniaka na stołek burmistrza?
 
 
#4 RE: Mieszkańcy ul. Zabielskiej proszą o chodnikfor_sale 2019-10-14 19:56
Jak mieszkańcom tak dobrze to niech w ramach subotnika ułożą sobie chodnik sami.

Tak dobrze idą czyny społeczne chciałem napisać.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.