Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 września 2020 imieniny: Faustyny, Filipiny

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Ruszają remonty dróg w powiecie

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 14 października 2019 07:00

Radni powiatu radzyńskiegoJuż niedługo rozpocznie się remont drogi z Czemiernik do Wygnanowa oraz z Walinny do Kolembród.

Starosta radzyński podczas sesji Rady Powiatu przedstawił również kolejne odcinki dróg, które mają zostać przebudowane w przyszłym roku.

- Jest mi miło poinformować, że w ostatnich dniach starosta ze skarbnikiem i zarządem powiatu podpisał umowy dotyczące inwestycji drogowych – oznajmił Szczepan Niebrzegowski. – Te inwestycje dotyczą drogi Czemierniki – Wygnanów oraz Walinna – Kolembrody. Dzisiaj jesteśmy na etapie przygotowania przetargu. Chcemy je zorganizować jak najszybciej, bo wtedy ewentualny wykonawca będzie miał jak najwięcej czasu na realizację inwestycji, więc mamy cichą nadzieję, że łagodniej podejdzie pod względem ceny – zakończył.

Starosta radzyński wspomniał także o drogach, które są przygotowywane pod kolejne planowane dofinansowania: - Złożyliśmy w kolejnym rozdaniu do Urzędu Wojewódzkiego, do programu Morawieckiego dwa nowe projekty. Jest to projekt na Paskudy – Gąsiory w kierunku Łukowa oraz projekt na Radzyń – Zbulitów w kierunku do Wohynia. Jeżeli chodzi o te dwa projekty to oczekujemy na ocenę i ewentualną informację czy będą zatwierdzenia. Podjęliśmy również na zarządzie decyzję, by przygotować do kolejnych aplikacji kolejne projekty. Chcemy by to był odcinek: Białka – Płudy – Główne oraz Marynin – Branica – Wohyń – około 10 kilometrów drogi. Była mowa na sesjach na temat odcinka Białka – Ustrzesz i te 1600 metrów, które oczekiwaliśmy ze strony Marszałka, że będzie decyzja pozytywna, to ten projekt znalazł się na liście rezerwowej, ale docierają do nas informacje, że do końca roku jest szansa na to, żeby te pozostałe projekty z tej listy uzyskają akceptację. Liczymy na to, bo tej odcinek jest naprawdę w bardzo złym stanie. Krótkie odcinki rzędu kilkuset metrów, które wymagają remontów będziemy remontowali w swoim zakresie, we współpracy zgodnie z zasadą 50/50 z władzami poszczególnych gmin – powiedział starosta powiatu radzyńskiego.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.