Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 12 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Lech, Julian

2 miliony złotych na budowę szkoły w Branicy!

Michał Maliszewski   
wtorek, 17 września 2019 07:00

Poseł Marcin DuszekW niedzielę, podczas Dożynek gminy Radzyń Podlaski swoje przemówienie wygłosił poseł na Sejm RP Marcin Duszek.

Podczas swojego wystąpienia mówił on o dotacji rzędu 2 milionów 200 tysięcy złotych na długo wyczekiwaną budowę szkoły w Branicy Radzyńskiej. - Dzisiaj wydaje nam się tylko, że należy się cieszyć z olbrzymiej pracy, którą wykonują gospodarze, wykonuje pan wójt. Mogę przekazać bardzo dobrą wiadomość, której nasi przeciwnicy polityczni się nie spodziewali – stwierdził dumnie poseł.

- Lista nr 2 PiS, którą mam zaszczyt reprezentować, jej przedstawiciele poinformowali o tym, że do Radzynia Podlaskiego trafią 22 miliony złotych na rewitalizację centrum miasta oraz pałacu Potockich - kontynuował. - Dzisiaj do tej listy nr 2 i do tego specjalnego numeru dołączamy 2 miliony 200 tysięcy złotych na budowę szkoły w Branicy Radzyńskiej. Właśnie tam zostanie zbudowana szkoła, dzięki panu ministrowi finansów, który przedwczoraj poinformował mnie o tym, że nasze starania, zwłaszcza pana wójta i moje, doprowadziły do tego, że tę szkołę zbudujemy. Ta szkoła w Branicy, której zamknięcie miało doprowadzić do przegrania wyborów przez pana wójta, ale niestety nie udało się przeciwnikom politycznym. Pan wójt dalej rządzi naszą gminą, ale pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie zabiegać również o fundusze dla gminy i do Branicy popłynął 2 miliony 200 tysięcy złotych na budowę szkoły. Pan wójt przygotowuje się już do ogłoszenia przetargu i tę szkołę zbudujemy bardzo szybko po to, by pokazać, że nasze Państwo dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, dzięki wyeliminowaniu złodziejstwa i bandyctwa z przestrzeni publicznej może się rozwijać i może kolejne środki przeznaczać również tutaj, w okolice Radzynia i do Radzynia – zakończył Marcin Duszek.

Przetarg nie został jeszcze ogłoszony. Mamy nadzieję, że pierwsze prace zobaczymy jeszcze w tym roku.

 

Komentarze  

 
#1 nie rozumiemP.K. 2019-09-17 08:13
dzieciaków coraz mniej a oni nowe szkoły budują... tymczasem ludzie umierają na SOR-ach a zapisy do lekarzy na kilka lat do przodu
 
 
#2 hahahaOMEGA 3 2019-09-17 18:03
Szkoda , że wybory nie są co roku . Zachód dogoniony w góra 4 lata.
Pozdrawiam wszystkich.
 
 
#3 dobroczyńca?waluś 2019-09-17 19:15
a so poseł załatwił dla rodzinnego Międzyrzeca ?tam nie ma nawet komu imprezy porządnej mu zrobić? naiwnych znalazł a gminie Radzyń? a jak działa biuro odziedziczone (p panu Abramowiczu) w Białej Podlaskiej ?
 
 
#4 komu szkoła?LRAW 2019-09-18 15:36
Rodzice z Branicy wożą dzieci do przedszkola do Radzynia i póżniej idą do szkoły w Radzyniu . Zostają dzieci z rodzin 500+, patologia .Bo rodzice piją i nie ma komu wozić .Pieniądze wyrzucone w błoto
 
 
#5 LRAWemilek242 2019-09-20 20:56
Patologii w Branicy nie ma!!!Po co wozić dzieci do Radzynia jak jest szkoła w branicy i to nie tak ze rodzice nie wożą dzieci do Radzynia bo piją tylko jest szkoła.A tu 500+To chyba ktoś zazdrości:) bo te pieniądze są na dzieci potrzebne. Dzięki temu mogą dzieci spełniać swoje marzenia i dostawać to co chcą !!!!!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.