Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 lipca 2020 imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

Mieszkańcy Lendzinka II mają wodociąg. Zobacz jakie ulice zostaną podłączone jeszcze w tym roku

Michał Maliszewski   
sobota, 31 sierpnia 2019 07:00

Sesja Rady MiastaPrzedsiębiorstwo Usług Komunalnych wykonało przyłącza wodociągowe dla mieszkańców ul. Lendzinek II.

Mieszkańcy tej ulicy od dawna domagali się utworzenia drogi oraz podłączenia wodociągu. – To taka troszkę zapominana dzielnica miasta, gdzie mieszkańcy chcieli drogę, ale już teraz mają, nie mieli wodociągu, już teraz mają, czekają jeszcze na kanalizację i na to, aby ta droga, ten wykupiony przez miasto teren, była z prawdziwego zdarzenia. Wyzwania są duże – mówił burmistrz podczas sesji Rady Miasta.

Jerzy Rębek poinformował również o kolejnych ulicach, na których w nieodległym czasie zostaną utworzone przyłącza wodociągowe: - Z nieskrywaną satysfakcją chce państwa poinformować, że w rozmowie z panem zastępcą prezesa PUK Piotrem Kopciem uzgodniliśmy, że jeszcze w tym roku zostaną wykonane odcinki wodociągów na ul. Lisowskiego i przy ul. Jana Pawła II. Na tych ulicach mieszkańcy nie mają wody bieżącej. Jest jeszcze wiele odcinków dróg, które nie posiadają wodociągów, choćby ul. Lubelska za rondem WiN, ul. Truskawkowa, boczna ul. Powstania Styczniowego. Chcemy aby w przyszłym roku zostało to uwzględnione w budżecie. Tam mamy chęć wybudować te wodociągi i warto dodać, że te odcinki zostaną wykonane ze środków własnych Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Jest to bardzo miłe, że uda się to zrobić bez obciążania budżetu miasta – zakończył burmistrz.

 

Komentarze  

 
#1 jest powód do świętowaniatomek01 2019-08-31 14:10
Czytam ten artykuł i naprawdę aż żal.Mamy 21 wiek,rok 2019,czasy gdy w miastach są rozwiązania rodem czasem z filmów o przyszłości,a tutaj wielka radość,wielkie świętowanie bo w mieście,podkreślam mieście,nie wsi,nie w osadzie ale w mieście w roku 2019 ulica doczekała się w końcu rzeczy podstawowej do życia,rzeczy którą normalnie wszędzie było już kilkadziesiąt lat temu,wodociągu.Ot powód do dumy,chyba raczej wręcz odwrotnie,do wstydu i żenady .Że dopiero teraz jest to robione.I jak tu autor napisał,ulica trochę zapomniana,tak.Radzyń jest tak ogromną aglomeracją że naprawdę można zapomnieć o istnieniu ulic.Tak samo jak chyba wszyscy,oprócz tych co tam mieszkają i jeżdżą do pracy,ulicy Leśnej.Aż wstyd że ulica w mieście a wygląda gorzej jak chyba drogi zaraz po wojnie.Miejmy nadzieję że może kiedyś włodarze ogarną się trochę i nie będą sztucznie napędzać i rozgłaszać swoich "sukcesów". Pozdrawiam.
 
 
#2 wodociągibolo2 2019-08-31 16:26
:lol: tomek 01 masz całkowitą rację że to jest powód do wstydu.21 wiek a w miescie NIE ma wody i kanalizacji . :-)
 
 
#3 bolojanek5005 2019-08-31 19:23
Popieram . Wstyd dla poprzedniej władzy i obecnej. W gminach wszyscy mają wodociagi od dawna.
 
 
#4 Może więcej znajomości tematu.radon 2019-09-01 11:34
Obecne Władze Miasta wchodząc z tą inwestycją musiały wykupić teren po którym dotychczas bezprawnie poruszali się mieszkańcy tej ulicy.
Więc proszę zmienić swoje stanowisko wynikające z braku znajomościtego tematu.
 
 
#5 Medal się należy jak nicJerzy1954 2019-09-01 14:08
A czy tu się chwalić, że jedno ulice zrobił po 5 latach. A wiele ulic dalej nie ma wody, kanalizacji. Końcówka ul. Truskawkowej, Zbulitowskiej boczna Powstania Styczniowego, lendzinek I brak kanalizacji nie wspomnę o wielu ulicach bez nawierzchni asfaltowej. Wstyd!!! Pałac też jest ważny, ale dopiero po ulicach i chodnikach. Dobro mieszkańców jest najważniejsze tu tego nie widać.
 
 
#6 Jest sukcescelnik227 2019-09-01 15:36
Warto odnotować po interwencji mieszkańców zmniejszono progi i wykoszono te szuwary wizytówkę miasta.Teraz czas powiedziec ze pałac nas średnio interesuje lub wcale jako pustostan a radary to można ustawiac jak sie drogi porobi mamy wpływ co tu sie dzieje zamiast muzeum moze jakies inwestycje miejsca pracy moze warto bylo by tez zadbac o park miejski i ten stawik bo to wstyd przy takim pałacu
 
 
#7 RE: Mieszkańcy Lendzinka II mają wodociąg. Zobacz jakie ulice zostaną podłączone jeszcze w tym rokuLomoZ 2019-09-01 17:51
Potrzeby miasta i mieszkańców są ważne, tylko że będą one zawsze, jak nie kanalizacja czy wodociąg to rozpadająca się ulica, a pałac jest i będzie wizytówką. Zawsze jakś część mieszkańców będzie chciała coś. Podjęcie się remontu pałacu to wyzwanie z którym ktoś kiedyś musiał się zmierzyć. A tym którzy są za "rozebraniem pałacu i postawienie następnego marketu w tym miejscu" dedykuję pewien fragment wiersza:
Każda epoka ma swe własne cele
I zapomina o wczorajszych snach:
Nieście więc wiedzy pochodnię na czele
I nowy udział bierzcie w wieków dziele,—
Przyszłości podnoście gmach!
Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść:
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
 
 
#8 do LomoZzjp 2019-09-01 18:42
Cytat:
A tym którzy są za "rozebraniem pałacu i postawienie następnego marketu w tym miejscu"
Znasz takich? Możesz wymienić? Czy tylko piszesz bzdury aby coś napisać.
A wierszyk to dedykuj sobie.
 
 
#9 Do lomozradzyniak95 2019-09-01 18:43
Tylko weź pod uwagę że jak nie zadbasz o dobro mieszkańców to nie będzie miał kto podziwiać tego pałacyku bo większość się wyprowadzi gdzie indziej:)

Zresztą od podjęcia budżetu na ten rok minęło ładnych parę miesięcy to ktoś powie gdzie wymieniono oświetlenie które miało być priorytetem? Bo notorycznie wisznicka tesco-szpital ciemnica A pieniążki dla MASTER Rębek pewnie przelane
 
 
#10 zjpLomoZ 2019-09-02 14:00
Widać człowieczku że brak ci oczytania i pojęcia. To była przenośnia, a wierszyk napisał Adam Asnyk "Do młodych" w 1880 roku.
 
 
#11 do LomoZzjp 2019-09-02 15:44
Cytat:
Widać człowieczku że brak ci oczytania i pojęcia.
Napisałeś bezczelne kłamstwo, bowiem nie potrafisz wymienić tych którzy są za "rozebraniem pałacu i postawieniem następnego marketu w tym miejscu". Teraz zasłaniasz się przenośniami zamiast powiedzieć zwyczajne "pomyliłem się".
Widzisz człowieku o zabytki można dbać doskonale bez wydawania milionów z publicznych pieniędzy małego biednego miasteczka. Najbliższy przykład to Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim. Pojedź, zobacz i jak się czegoś dowiesz, to pisz dopiero przenośnie!
 
 
#12 ZjpLomoZ 2019-09-02 17:26
Czytanie ze zrozumieniem sprawia trudność. Przykro mi niezmiernie. Nie zasłaniam się przenośną bo ona, ta przenośna, była od początku.
 
 
#13 do LomoZzjp 2019-09-02 18:55
Cytat:
Czytanie ze zrozumieniem sprawia trudność. Przykro mi niezmiernie
Poważnie? No to wymieniaj tych co zamierzali tak "niegodnie" zadbać o pałac? Z przyjemnością się dowiem kogo to musiałeś człowieku pouczać. Jakieś cytaty, linki?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.