Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 lipca 2020 imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

Burmistrz myśli o fotoradarach na radzyńskich ulicach

Michał Maliszewski   
piątek, 30 sierpnia 2019 07:00

Sesja Rady MiastaPodczas XI sesji Rady Miasta radni poruszyli temat nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierowców aut i motocykli na ulicach Radzynia Podlaskiego.

Piotr Skowron złożył wniosek o ustawienie znaków drogowych ograniczających prędkość na kilku ulicach naszego miasta. – W imieniu swoim oraz mieszkańców ulicy Traugutta składam wniosek, aby pochylić się nad ustawieniem znaku drogowego i objęcia tzw. Strefą zamieszkania pierwszego odcinka ulicy od Armii Krajowej do ul. Kościuszki – mówił radny. – Pierwszy odcinek nie jest objęty strefą zamieszkania, gdzie obowiązuje poruszanie się pojazdów do prędkości 20km/h. Mieszkańcy zwracają uwagę na poruszanie się tam pojazdów z nadmierną prędkością. W domach jednorodzinnych mieszka tam dużo dzieci, a to też jest jakiś argument – zakończył.

Burmistrz odpowiedział: - Same znaki niczego nam tak do końca nie załatwią. To państwo wiecie sami, że jak nie będzie takiej samodyscypliny u kierowców no to nie będzie nic dobrego. Ja już od dawna chciałem się z państwem podzielić taką refleksją i zadać wprost pytanie za pośrednictwem mediów, czy nie zasadnym byłoby spróbować zainstalować w kilku miejscach fotoradarów? Wiem, że to brzmi bardzo rygorystycznie, ale powiem to tak, w ślad za tym wnioskiem, który to pan przewodniczący zgłosił. Proszę mi wierzyć, same znaki często są tak Ignorowane, w sposób taki, że nie wiem nawet jak znaleźć słowa, żeby to określić. Ostatnio był taki incydent na ul. Łąkowej, kiedy jeden z młodych kierowców nie zważając na to, że jest na ciągu pieszo-jezdnym jechał z zawrotną prędkością. W takich miejscach radar mógłby takie kwestie rozstrzygnąć, ale tak jak mówię, nie próbuję narzucać tego państwu. Myślę sobie, że w pewnym momencie poproszę o sondaż, by mieszkańcy Radzynia wyrazili swoją opinię w tej kwestii czy te drogi najbardziej zagrożone nie powinny być wyposażone w tego rodzaju rejestratory – mówił Jerzy Rębek.

Co sadzicie o montażu fotoradarów na ulicach naszego miasta? Piszcie w komentarzach.

 

Komentarze  

 
#21 RE: Burmistrz myśli o fotoradarach na radzyńskich ulicachlukas1 2019-09-02 09:48
falconetti śmieszny jesteś. Ja jestem zakompleksiony, bo nie podoba mi się ryk motocykli? Ja nie muszę podnosić swojego ego kombinowanym tłumikiem. Jeśli chodzi o normę spalin to mój samochód akurat spełnia euro 5 więc nie błysnąłeś.
 
 
#22 RE: Burmistrz myśli o fotoradarach na radzyńskich ulicachfalconetti 2019-09-02 18:46
lukas , śmieszny to jesteś ty i twój "kolega " o podobnych poglądach i żenujących pomysłach . Nie jestem za tym , aby motocykliści uprzykrzali życie ludziom . Powiedz mi dlaczego piszecie takie teksty tutaj , a nie kierujecie swoich pretensji bezpośrednio do motocyklistów .Być może niejeden by się nad tym zastanowił .
Jakiś czas temu po mojej ulicy jeździł bardzo szybko samochód , po zwróceniu człowiekowi uwagi jest już spokojnie .Został jeszcze jeden motocyklista , ale myślę , że też się dogadamy .
 
 
#23 RE: Burmistrz myśli o fotoradarach na radzyńskich ulicachpawko 2019-09-04 21:51
I usuwać samochody parkujace przy samym przejściu przy starej policji,tam to dopiero wolna amerykanka
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.