Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Roman, Romuald

W Zabielu powstaje gazociąg

Michał Maliszewski   
czwartek, 08 sierpnia 2019 07:00

GazPolska Spółka Gazownictwa wystąpiła do Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim o zgodę na budowę sieci gazowej średniego ciśnienia w Zabielu.

- Pomysł budowy gazociągu w Zabielu zrodził się 3 lata temu – powiedział nam Daniel Grochowski. - Wówczas na zebraniu wiejskim mieszkańcy podjęli decyzję o rozpoczęciu rozmów z firmą gazowniczą, która w konsekwencji zdecydowała się na przeprowadzenie tej inwestycji. Prace projektowe trwały blisko 3 lata, co opóźniło wykonanie bardzo oczekiwanego projektu przebudowy drogi przez Zabiele i Paszki, łączącej dwie drogi krajowe nr 63 i 19. W bieżącym roku ma być wykonany gazociąg wraz z przyłączami indywidualnymi. Całe przedsięwzięcie jest społeczną inicjatywą mieszkańców Zabiela. Koszt budowy głównej nitki leży po stronie gazowni, natomiast mieszkańcy będą ponosili wyłącznie koszty przyłącza, które zostały oszacowane na kwotę ok 2400 zł. Moim zdaniem współpraca z firmą gazowniczą jest bardzo dobrym rozwiązaniem i zachęcam mieszkańców innych miejscowości Gminy Radzyń Podlaski o zainteresowanie się ewentualną budowa gazociągu – mówił mieszkaniec Zabiela.

Inwestycja pozwoli na utworzenie instalacji gazowej w całej miejscowości.Dotychczas istniała ona tylko na odcinku drogi od Radzynia do krzyża przy Zespole Szkół w Zabielu. 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.