Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Roman, Romuald

Sławomir Sałata stanie w szranki z Jerzym Rębkiem? Były prezes dziękuje pracownikom

Michał Maliszewski   
piątek, 09 sierpnia 2019 07:00

Sławomir Sałata wraz z pracownikami PUKSławomir Sałata nie zgadza się z decyzją burmistrza Jerzego Rębka o odwołaniu go ze stanowiska prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Zapowiada się wojna między nim, a burmistrzem Radzynia Podlaskiego. Otrzymaliśmy pismo od byłego prezesa PUK, w którym informuje on, że złożył wniosek o reasumpcję uchwały Rady Nadzorczej PUK, z którą zupełnie się nie zgadza. Twierdzi on, że o pracy w firmie swojej żony na umowę zlecenie burmistrz wraz z Radą wiedzieli od 2015 roku i byl to tylko pretekst. Całą wiadomość Sławomira Sałaty prezentuemy poniżej:

"Potwierdzam przekazaną wcześniej informację, że złożyłem w dniu 07.08.2019r. wniosek o reasumpcję uchwały Rady Nadzorczej PUK dotyczącej trybu mojego odwołania.

We wniosku wskazuję, że powód mojego odwołania (naruszenie zakazu konkurencji) jest nieporozumieniem. We wniosku dowodzę, że moja umowa zlecenie nigdy nie była tajemnicą dla Przewodniczącego Rady Nadzorczej i Burmistrza Miasta od roku 2015.

Istnienie umowy zlecenie, analizowane było również przez CBA w 2017 roku, która to instytucja uznała, że nie naruszyłem zakazu konkurencji. Firma mojej żony nigdy nie funkcjonowała w obszarach działalności radzyńskiego PUK-u, a zarzuty są absurdalne.

Mój wniosek do Rady Nadzorczej jest pierwszym krokiem w kierunku załagodzenia tej szkodliwej sytuacji dla wszystkich zainteresowanych. 

Burmistrzowi jest bardzo łatwo jest napisać wniosek o odwołanie, a konsekwencje poniesie Przedsiębiorstwo w przypadku przegranej w Sądzie. Może Burmistrz wtedy obieca, że zorganizuje jakieś zamówienia w ramach rekompensaty poniesionych kosztów i wyrządzonej szkody pracownikom PUK (tak, jak zrezygnował z 10 mln na poczet większych pieniędzy...? Upsss...). 

Wniosek złożyłem do Rady Nadzorczej i do wiadomości Prezesa Piotra Kopcia".

Od decyzji członków Rady Nadzorczej zależy, czy treść wniosku ujawnię.

Podziękowania

 

Komentarze  

 
#1 MOOOLAASSSklin 2019-08-09 13:38
...ale że "Molasa" z ROK-u "pukneli" sodomia sodomia
 
 
#2 radzyniakbzien 2019-08-09 15:36
A co z " Molasem " ? Przecież on nie miał żadnego stanowiska tylko pracę. Napisz proszę.
 
 
#3 Do Pana Sałatyramzes1 2019-08-10 11:49
Nie byłem ''za'' Panem na początku Pana pracy u nas, z resztą jak większość pracowników PUK, ale pokazał Pan jak być dobrym szefem, a przede wszystkim dobrym człowiekiem. Nie wiele miałem z Panem do czynienia, ale te kilka razy gdy z Panem rozmawiałem, i widząc to co Pan robi utwierdziły mnie w tym że jest Pan odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku. Trzymam za Pana kciuki i życzę powodzenia.
 
 
#4 Ktoś, coś?jerry rembeka 2019-08-14 22:42
Jak wieść gminna niesie odwołanie prezesa PUK ma związek kilkoma faktami:

1. Sałata, mimo że wiedział, że kosztorys rewitalizacji parku zamyka się w 1,8 mln zł i tyle ma na to pieniędzy Rębek, złożył ofertę wykonania na ponad 2,4 mln, gdyż nie chciał przeprowadzać tych prac na koszt PUKu.
Jeśli to prawda, to zobaczymy, czy po namaszczeniu kolejnego prezesa miasto zorganizuje kolejny przetarg, który PUK wygra.

2. Kolejna ploteczka dotyczy wywozu śmieci biodegradowalnych sprzed posesji Rębkowych latorośli, gdzie śmieciarka zgodnie z zarządzeniem burmistrza odebrała jedynie 3 worki z wystawionych 12. Prawda to?

3. Sałata przejrzał na oczy (w co osobiście nie wierzę), że Rębek używa miasta i swojej władzy do napychania kieszeni swojej rodziny, znajomków i oczywiście swoich własnych - np. niedługo dowiemy się kto jest właścicielem działek wzdłuż projektowanej ulicy Przemysłowej, na którą podobno ma zostać przyznana dotacja.

Może jakiś insider z PUKu podzieli się wiedzą na ten temat?
 
 
#5 ?zenek44 2019-08-15 09:55
Nawiązując do pytań poprzednika. Czy coś wiadomo o rozliczeniu kosztów budowy hali i boiska przy SP nr 1? Czy wiadomo gdzie PUK zaopatrywał się w większość materiałów i narzędzi ? Czy wiadomo jakie były faktyczne koszty adaptacji biurowca po PKS na mieszkania? Ile kosztuje utrzymanie "odzyskanego" pałacu? Po jakiego diabła władca wziął garb na plecy miasta? Nikt by tego z miasta nie wywiózł.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.