Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 maja 2020 imieniny: Feliksa, Ferdynanda | 1940 - za zabicie Niemca rozstrzelano w lesie Planta 50 mężczyzn z Rudna i proboszcza Romana Ryczkowskiego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Światłowody i Hot-Spoty w gminie Ulan

Michał Maliszewski   
czwartek, 01 sierpnia 2019 07:00

Kobieta z tabletemGmina Ulan Majorat zaczyna realizować dwa ciekawe projekty dotyczące infrastruktury sieci internetowej na terenie całej gminy.

Pierwszy projekt unijny nosi nazwę WiFi4EU. Ma on na celu wyposażenie w darmowy internet bezprzewodowy miejsca publiczne, takie jak: biblioteki, ośrodki zdrowia czy budynki publiczne. Gminy Ulan Majorat otrzymała 15 tysięcy euro na wykonanie wewnętrznych i zewnętrznych darmowych punktów dostępu. Warto dodać, że jest to jedyna gmina w naszym powiecie, która otrzymała środki na ten cel. Aktualnie trwa poszukiwanie firmy, która zrealizuje instalację hot-spotów.

Kolejnym ciekawym projektem, aktualnie realizowanym, jest położenie infrastruktury światłowodowej do około 1300 punktów. Wszystko to jest możliwe za sprawą trzeciego etapu ogólnopolskiego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, który ma zostać zrealizowany w ciągu trzech lat. Zbudowana sieć będzie miała charakter otwarty, co oznacza, że wszyscy dostawcy internetowi będą mogli korzystać z tych światłowodów. Taka sytuacja pozwoli mieszkańcom wybrać najlepszego usługodawcę w stosunku cena/jakość.

Czekamy na zakończenie tych projektów, ponieważ w gminie Ulan są miejscowości, gdzie zasięg telefonii komórkowej jest bardzo słaby.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.