Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 lipca 2019 imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary

Ensol wygrywa. Z budżetu wyleci milion złotych?

Michał Maliszewski   
sobota, 16 marca 2019 08:00

Burmistrz Jerzy RębekTydzień temu została rozstrzygnięta sprawa sądowa między Spółką Ensol, a Miastem Radzyń Podlaski.

Firma ta była podmiotem dostarczającym urządzenia do projektu „Czysta energia w powiecie radzyńskim”, którego miasto było liderem (więcej na ten temat znajdziecie tutaj!). 7 marca br. w Sądzie Najwyższym w Warszawie odbyła się rozprawa w sprawie skargi kasacyjnej Miasta Radzyń Podlaski na wyrok Sądu Okręgowego w Lublinie, w którym zasądzono wypłatę prawie 900 tysięcy złotych plus odsetki na rzecz firmy Ensol. Teraz Sąd Najwyższy, tak jak Sąd Okręgowy i Apelacyjny w Lublinie przyznał, że roszczenie burmistrza jest bezzasadne.

- Firma Ensol wyraża ubolewanie, że spór musiał dotrzeć aż do Sądu Najwyższego generując dodatkowe, niepotrzebne koszty dla budżetu miasta idące w setki tysięcy złotych, jednocześnie jednak jest dla nas satysfakcjonujące, że żaden z trzech sądów orzekających w tej sprawie nie miał wątpliwości co do słuszności i zasadności rozliczeń spółki – napisał w oświadczeniu wiceprezes zarządu Spółki Ensol, Adam Pason.

Pieniądze za urządzenia solarne zostały przekazane syndykowi masy upadłościowej. Teraz burmistrz Jerzy Rębek będzie musiał ponownie zapłacić firmie, która dostarczyła solary, lecz pieniędzy za nie, nie otrzymała aż do teraz.

 

Komentarze  

 
#21 PodwyżkiSwój 2019-03-19 15:32
Spokojnie ludziska. Burmistrz sobie poradzi. Już znalazł sposób . Właśnie podniósł cenę śmieci . Dopłata za styczeń 36 złotych.
 
 
#22 stadion?Pozytywny 2019-03-20 13:00
Zrobią Wam stadion , z za tydzień będziecie krzyczeć że Białka krzywo płynie albo brakuje tramwaju w mieście. Weźcie się sami do roboty, bo od samego gadania nie się samo nie zrobi.
 
 
#23 Pozytywnyopaopa 2019-03-21 12:52
Zgadzam się, że stadion to bardzo kiepski pomysł na inwestycję, gdy trzeba wypłacać się z porobionych zobowiązań ;)
A dlaczegóż ktoś ma się brać do roboty? Płacimy podatki, z których miasto będzie spłacało zobowiązania porobione przez partaczy z UM. Czego Ty chcesz? czynu społecznego? ;)
 
 
#24 opaopa i pozytywnystadionowy 2019-03-21 14:29
Skoro to taki zły pomysł to dlaczego samorządy inwestują w stadiony i pozyskuja na to środki? Najlepiej krytykować że coś jest bee. Wszytko jest potrzebne gdy są tylko możliwości! Miasto jest właścicielem obiektu i to miasto ponosi odpowiedzialność za inwestycje a jak wygląda stadion niestety widać. Krzykacze pójdzcie na mecz i się przekonajcie.
 
 
#25 @stadionowyopaopa 2019-03-21 14:35
Pozyskują środki, tak, ale za tym idą wyższe środki utrzymania, a Orlęta są, bardzo bardzo delikatnie mówiąc nierentowne ;)
O czym mowa, Miasto od X lat obiecuje i przesuwa budowę skateparku - betonowych ramp i poręczy, to w jaki sposób poradziłoby sobie ze stadionem?
 
 
#26 do opaopaP.K. 2019-03-21 14:43
nierentowna jest też biblioteka, szkoły i wiele innych instytucji na czele z Urzędem Miasta, który bije w tym wszelkie rekordy, Orlęta to akurat najmniej istotny i najtańszy element tej układanki
 
 
#27 opaopastadionowy 2019-03-21 16:42
Miałem na myśli pozyskane środki na modernizację stadionu czy bazy treningowej jak sztuczne boisko. Narazie nie widać w tej sprawie nic. Na takie boisko można składać dotacje w Ministerstwie Sportu do końca miesiąca i sam jestem ciekaw czy złożono taki wniosek. :-) Oczywiście miasto daje na Orleta natomiast obiekt naprawdę wygląda mało ciekawie.
 
 
#28 bzdury o wniosku na stadionPaolo Borsellino 2019-03-22 02:12
Burmistrz Rębek pozyskał środki na rewitalizajcję parku, około 1 mln zł. Gdzież ona?

Otóż w kosztorysie wyszło 1,8 mln, a nikt, nawet PUK Radzyń nie chce zrobić za mniej niż 2,5 mln. I nie ma z czego dołożyć brakujących 700.000 zł

Za moment Zarząd Województwa obdarzy nas 10 mln. Wiecie jaki jest wkład własny? Lekko licząc, wg Jerzego 4-4,5 mln. Jak będą przetargi wyjdzie że 7-8 mln. Skąd je wziąc?

A wy tu o stadionie....
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.