Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2019 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI

Nowa nawierzchnia ul. Sitkowskiego już wymaga naprawy

Michał Maliszewski   
sobota, 16 lutego 2019 08:00

Ul. Błogosławionych Męczenników PodlaskichPodczas ostatniej sesji Rady Miasta radna Bożena Lecyk oraz przewodniczący Adam Adamski zgłosili problemy z nowopowstałą nawierzchnią na ul. Sitkowskiego i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

- Chciałam zgłosić wniosek dotyczący ulicy Męczenników Podlaskich, która została wykonana niedawno i oddana do użytku – mówiła radna Bożena Lecyk. – Na nowej nawierzchni w pewnym miejscu jest ona załamana, na odcinku 10 metrów, przy krawężniku, od strony cmentarza parafialnego. Nie wiem czemu tak się stało, czy to kwestia wykonania, na pewno obowiązuje jakaś gwarancja, więc teraz sygnalizuje te kwestie i proszę, by w możliwym terminie do realizacji rozpocząć procedurę naprawy gwarancyjnej – zakończyła.

Do wniosku Bożeny Lecyk dołożył swój wniosek Adam Adamski: - Zakończone późną jesienią prace na ul. Sitkowskiego w całym ciągu pieszo-jezdnym. Na skrzyżowaniu z ul. Powstania Styczniowego powstała zastoina wody. Woda jest niżej kratki ściekowej, jest to prawdopodobnie wynik obciążenia przez samochody ciężarowe o znacznym tonażu i taka okoliczność powoduje że zmienił się poziom jezdni. Przy przeglądzie tej ulicy proszę również o to – zakończył.  

Droga zostanie naprawiona na zasadach gwarancji, gdy tylko aura pogodowa na to pozwoli. Poinformował o tym burmistrz Jerzy Rębek: - Przyznam, że jestem zaskoczony tym, co pani radna Bożena Lecyk tutaj zgłosiła, ale również potwierdza to pan przewodniczący, który zna ten teren z praktyki – odpowiedział burmistrz. – Trochę przykro, że tak jest na tej nowej drodze, ale przyjmuje to ze zrozumieniem i wdzięcznością. Zwrócimy na to szczególną uwagę już teraz. Przystąpimy do naprawy korzystając z prawa przysługującego inwestorowi, mówię to nie od siebie, a bardziej od pana starosty, który będzie zgłaszał reklamację – zakończył Jerzy Rębek.