Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 marca 2019 imieniny: Emanuela, Teodora

Nowa nawierzchnia ul. Sitkowskiego już wymaga naprawy

Michał Maliszewski   
sobota, 16 lutego 2019 07:00

Ul. Błogosławionych Męczenników PodlaskichPodczas ostatniej sesji Rady Miasta radna Bożena Lecyk oraz przewodniczący Adam Adamski zgłosili problemy z nowopowstałą nawierzchnią na ul. Sitkowskiego i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

- Chciałam zgłosić wniosek dotyczący ulicy Męczenników Podlaskich, która została wykonana niedawno i oddana do użytku – mówiła radna Bożena Lecyk. – Na nowej nawierzchni w pewnym miejscu jest ona załamana, na odcinku 10 metrów, przy krawężniku, od strony cmentarza parafialnego. Nie wiem czemu tak się stało, czy to kwestia wykonania, na pewno obowiązuje jakaś gwarancja, więc teraz sygnalizuje te kwestie i proszę, by w możliwym terminie do realizacji rozpocząć procedurę naprawy gwarancyjnej – zakończyła.

Do wniosku Bożeny Lecyk dołożył swój wniosek Adam Adamski: - Zakończone późną jesienią prace na ul. Sitkowskiego w całym ciągu pieszo-jezdnym. Na skrzyżowaniu z ul. Powstania Styczniowego powstała zastoina wody. Woda jest niżej kratki ściekowej, jest to prawdopodobnie wynik obciążenia przez samochody ciężarowe o znacznym tonażu i taka okoliczność powoduje że zmienił się poziom jezdni. Przy przeglądzie tej ulicy proszę również o to – zakończył.  

Droga zostanie naprawiona na zasadach gwarancji, gdy tylko aura pogodowa na to pozwoli. Poinformował o tym burmistrz Jerzy Rębek: - Przyznam, że jestem zaskoczony tym, co pani radna Bożena Lecyk tutaj zgłosiła, ale również potwierdza to pan przewodniczący, który zna ten teren z praktyki – odpowiedział burmistrz. – Trochę przykro, że tak jest na tej nowej drodze, ale przyjmuje to ze zrozumieniem i wdzięcznością. Zwrócimy na to szczególną uwagę już teraz. Przystąpimy do naprawy korzystając z prawa przysługującego inwestorowi, mówię to nie od siebie, a bardziej od pana starosty, który będzie zgłaszał reklamację – zakończył Jerzy Rębek.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Nowa nawierzchnia ul. Sitkowskiego już wymaga naprawyrogazzzo 2019-02-16 09:43
Przy okazji, jak już ulica Sitkowskiego została wywołana do tablicy. Może nasza kochana Policja zwróci uwagę na rowerzystów, którzy jeżdżą ulica, zamiast specjalnie dla nich wybudowaną ścieżką? Pomijam już, że często po zmroku bez żadnych świateł, czy odblasków. Jeszcze zdziwieni, gdy im się zwraca uwagę, że po to jest ścieżka.
 
 
#2 RE: Nowa nawierzchnia ul. Sitkowskiego już wymaga naprawyfalconetti 2019-02-16 09:54
Panie Adamski , miło , że zgłosił Pan usterkę na tym skrzyżowaniu . Proszę mi jednak uwierzyć , że to nie jest wina samochodów lecz źle wykonanej lub co bardziej prawdopodobne , zaplanowanej pracy. Całą inwestycję obserwuję od samego początku i nawet się dziwiłem , że nadzór zgodził się na taką fuszerkę (kratka ściekowa nie jest w najniższym miejscu).

Pani Lecyk , szacun za czujność :-)
 
 
#3 Przeszkody dla rowerzystowAdnim 2019-02-16 12:10
Nikt nie chce jezdzic sciezkami rowerowymi bo wystaja mocno krawezniki. Z dzieckiem na foteliku katastrofa. Na Miedzyrzeckiej jeszcze gorzej. Moze w koncu ktos by poscinal te wierzcholki bo tnie opony i detki. To chyba proste.
 
 
#4 RE: Nowa nawierzchnia ul. Sitkowskiego już wymaga naprawyGrzegorz666 2019-02-16 12:33
Rowerzyści mają obowiązek jazdy po ścieżce.Na odcinku ulicy przy której jest ścieżka są znaki zakazu jazdy rowerem po ulicy.Ulica jest węższa.Nie mam zamiaru jechać za rowerzystą (którego nie powinno być w tym miejscu) 10 km/h.Krawężniki są dobre.

ROWERZYŚCI NAUCZCIE SIĘ WKOŃCU PODSTAWOWYCH ZNAKÓW I PRZEPISÓW.
 
 
#5 Niebezpieczne progi!ardor 2019-02-16 13:36
Zgadzam się z adnim. Na skrzyżowaniach ścieżki rowerowej na ul. Sitkowskiego z ulicami Al. Tysiąclecia, Powst. Styczniowego, na przejazdach koło Urz. Skarb. i obok apteki pozostawiono niebezpieczne zbyt wysokie progi krawężników. Grozi to nie tylko wypadnięciem np zakupów z koszyka ale również wypadnięciem dziecka z krzesełka czy wręcz wywrotką rowerzysty. Prosimy o interwencję. Wystarczy przeszlifować nieco progi.
 
 
#6 A ja dodam do wiadomośc regazzzo i grzegorz666...FOX58 2019-02-16 13:57
widzę że ścieżka rowerowa jest często zastawiona samochodami zwłaszcza przy aptece i rowerzysta musi jechać jezdnią.a dodam że tam obowiązuje ogr,prędkości do 40 km/godz a mało który kierowca tego przestrzega.
 
 
#7 Zgadzam się z falconettimMark3691 2019-02-16 15:00
Zaniżenie przy skrzyżowaniu z Powstania Styczniowego jest od samego początku i woda na przejściu tam się zbierała. To jest fuszerka i taki sam odbiór, dlatego też nie ma co wyszukiwać wykrętów tylko to poprawić
 
 
#8 RE: Nowa nawierzchnia ul. Sitkowskiego już wymaga naprawylukas1 2019-02-16 15:56
Jak te poprawki maja wyglądać, rozdłubanie nawierzchni i lepienie łat? Zaraz ulica będzie wyglądała jak chomiczewskiego po tych naprawach. Robią popelinę to niech to dobrze poprawią
 
 
#9 RE: Nowa nawierzchnia ul. Sitkowskiego już wymaga naprawyKamx 2019-02-16 22:39
Zgadzam się z Adnim i Ardor, wykonanie ścieżek rowerowych w Radzyniu to tragedia, są nierówne, zgórki i pagórki z wjazdami do posesji nie na jednym poziomie, do tego krzyżują się z jezdniami. Tak jakby nie można było przy projektowaniu pomyśleć aby ścieżka rowerowa była w ciągu jezdni, co by też ułatwiło jazdę kierowcom samochodów, i żeby wynikać ją z kawałka asfaltu jak to jest w Lublinie, byłaby przynajmniej równa, a często leży na nich rozbite szkło po sobotnich libacjach. Widać że ten kto projektuje w Radzyniu ścieżki rower widział z daleka i nie ma z tym pojazdem nic wspólnego.
 
 
#10 Małe docinkieSPe 2019-02-16 23:38
cytat"Przyznam, że jestem zaskoczony tym, co pani radna Bożena Lecyk tutaj zgłosiła, ale również potwierdza to pan przewodniczący, który zna ten teren z praktyki – odpowiedział burmistrz." A jeżeli by tak przewodniczący nie potwierdził, czy wówczas burmistrz uwierzyłby w słowa radnej? A kim znowu jest ten przewodniczący z zawodu, budowlańcem,drogowcem, że burmistrz bierze pod uwagę taką opinię!
 
 
#11 RE: Nowa nawierzchnia ul. Sitkowskiego już wymaga naprawyrogazzzo 2019-02-17 21:22
Rozumiem więc, że jeżeli np. na jezdni są dziury to mogę samochodem jechać ścieżką rowerową?
 
 
#12 Andrzej Kotyłaakotyla 2019-02-18 05:12
Aczkolwiek słowo "rozumiem" jest tu pewnym nadużyciem, idź dalej w tym kierunku, drogi rogazzzo. To jest słuszna linia.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.