Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 lipca 2019 imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy

Burmistrz zmienia strategię dla niepłacących czynszu w mieszkaniach socjalnych

Michał Maliszewski   
piątek, 08 lutego 2019 08:00

Burmistrz Jerzy RębekZakład Gospodarki Lokalowej cały czas boryka się z problemem niepłacenia czynszu przez osoby, które mają na to środki.

Burmistrz Jerzy Rębek przedstawił tę informację podczas ubiegłej sesji Rady Miasta. Nie ukrywa on, że czas na zmianę w polityce najmu mieszkań socjalnych i przewiduje przeniesienie osoby, która nie zamierza płacić czynszu, do lokalu o dużo niższym standardzie. - Z informacji, które uzyskaliśmy z Zakładu Gospodarki Lokalowej wynika, że sytuacja związana z pozyskiwaniem czynszu z tytułu najmu lokali, które są zasobem gminy miejskiej Radzyń, wygląda źle – powiedział Jerzy Rębek.

– Bardzo wielu lokatorów mieszkań komunalnych i socjalnych po prostu nie płaci bardzo niewielkiego czynszu. Będę podejmował działania, które będą miały na celu zdyscyplinowanie większości tych ludzi, którzy lekceważą obowiązek, jaki na nich spoczywa - kontynuuje. - Zaznaczam, że nasi lokatorzy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji bytowej to nie chcemy ich w jakikolwiek sposób karać za ten stan. Nie zamierzamy wobec nich prowadzić zdecydowanych działań, natomiast dyrektor ZGL maja doskonałe rozeznanie i wiedzą, jakie osoby nie płaca tego czynszu, a teoretycznie mogliby to zrobić – mówił burmistrz.

- Inne miasta borykając się z takim problemem związanym z opłatami za czynsz wprowadziły taką strategię, że podzieliły mieszkania socjalne na lepsze i gorsze, wobec tego promują najemców, którzy płacą czynsz i oferują mieszkania wyższego standardu, natomiast tych niepłacących, po indywidualnym rozeznaniu, otrzymują mieszkania o niższym standardzie – mówiła Bożena Lecyk. – Nie możemy tych ludzi rzucić na ulicę, ale niestety muszą ponieść konsekwencję, gdy nie płacą. Może to jest dobre rozwiązanie i warto rozważyć takie działania – zakończyła radna.

- Jeśli chodzi o ZGL to jest to trudny temat – odpowiedział Jerzy Rębek. – Nikogo nie możemy pozbawić dachu nad głową, czy to jest osoba, która lekceważy obowiązki czy nie, ale też zamierzamy utworzyć kilka mieszkań do których ewentualnie będą eksmitowani ci, którzy absolutnie lekceważą obowiązki jakie na nich spoczywają. Musimy zadbać o osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji, ale nie o tych, którzy mają na wszystko pieniądze ale nie na czynsz – powiedział burmistrz.

Sesja Rady Miasta

 

Komentarze  

 
#1 NieplacąSebi060583 2019-02-08 09:01
Tak powinno być.Ile jest mieszkań pożądnych zajmowanych przez kombitatorów i darmozjadow.Jak niechca płacić to na odrobek ich dać.A jak niechce to pod most tak jak ci uchodzcy za granicą.
 
 
#2 a jaJasio 2019-02-08 15:40
proponowałbym odpracowanie długu na terenie miasta
 
 
#3 Panie BurmistrzP.K. 2019-02-09 01:02
można wziąć 15k EURO na darmowy internet, tylko trzeba umieć wniosek wypełnić, dasz radę? www.wifi4eu.eu
 
 
#4 a może dodać tych z ulicymnio 2019-02-09 11:42
w niektórych miastach dobrze się sprawdza, aby dodać do tego samego lokalu tych co czekają na mieszkania, będzie im weselej.
 
 
#5 Precz z komuną!wschodni 2019-02-09 19:58
Mieszkania powinny być tylko prywatne. Podobnie budynki, w których one się znajdują. Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się problemy nieznane w żadnym innym ustroju.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.