Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 września 2019 imieniny: Albina, Nikodema

Już niedługo

Agata Karczewska - koncert indie folk, country image
Agata Karczewska - koncert indie folk, country, 21.09.2019, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Miasto wygrało sprawę sądową z Urzędem Marszałkowskim!

Michał Maliszewski   
wtorek, 05 lutego 2019 13:32

Pałac Informacja sprzed chwili! Miasto wygrało sprawę sądową dotyczącą protestu Miasta Radzyń Podlaski od negatywnej oceny Urzędu Marszałkowskiego w sprawie projektu „Rokoko na Nowo – rewitalizacja centrum Radzynia Podlaskiego”.

Jak informuje rzecznik burmistrza: - Miasto Radzyń Podlaski wygrało sprawę o 10 mln zł dotacji na projekt "Rokoko na Nowo", obejmujący również korpus główny Pałacu Potockich. Wyrok został ogłoszony dziś - 5 lutego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Lublinie. Więcej szczegółów podamy po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia wyroku – zakończyła.

Uzyskaliśmy informację od rzecznika WSA, Grzegorza Wałejko, który poinformował, że: sąd stwierdził, że ocena projektu została przeprowadzona w sposób naruszający prawo i naruszenie to miało istotny wpływ na wynik oceny, przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Zarząd Województwa Lubelskiego, zasądził od Zarządu Województwa Lubelskiego na rzecz Miasta Radzyń Podlaski kwotę 697 zł - zwrot kosztów postępowania.

To świetna informacja dla naszego miasta, jednak musimy czekać jakie kroki w tej sprawie podejmie Urząd Marszałkowski. 

 

Komentarze  

 
#1 Mieszkaniecmalesa 2019-02-05 14:14
Mam nadzieję że wszyscy którzy wieszali psy na Burmistrzu teraz ładnie przeproszą.Dziekujemy Panie Burmistrza za wytrwałość i czekamy na efekty!! BRAWO
 
 
#2 Gratulacjemonster 2019-02-05 14:35
Gratulacje Panie Burmistrzu! Teraz czas na sztuczne boisko treningowe oraz zadaszenie głównej trybuny na stadionie oraz inne zamierzone inwestycje :-)
 
 
#3 RE: Miasto wygrało sprawę sądową z Urzędem Marszałkowskim!pioter 2019-02-05 15:03
ja bym nie był takim optymistą. Wyrok sądu dotyczy ponownego rozpatrzenia wniosku. Miejmy nadzieję że burmistrz dołączył do niego wszystkie potrzebne dokumenty i tym razem projekt będzie zgodny z warunkami dofinansowania.
 
 
#4 DofinansowaniePiotr79 2019-02-05 21:04
Myślę, że przyznanie dofinansowania jest teraz pewne skoro w Urzędzie Marszałkowskim zasiada większość PIS. Gorzej będzie wyglądać sprawa z realizacją tej inwestycji, bo Wykonawcy teraz żądają dużych pieniędzy. Przykładem jest kilkukrotnie zakończony fiaskiem przetarg na rewitalizację parku.
 
 
#5 brawomelasa 2019-02-06 01:43
oby tylko udało się załatwić sprawę do października, bo wszystko wskazuje na to, że PiS przegra wybory i w kolejnych latach już nie da rady przepchać wniosku pełnego błędów
 
 
#6 Gratulacje panie BurmistrzuALluzik 2019-02-06 21:51
Zarząd Województwa Lubelskiego, zasądził od Zarządu Województwa Lubelskiego na rzecz Miasta Radzyń Podlaski kwotę 697 zł - zwrot kosztów postępowania.
czyli tylko zwrot kosztów podróży ... i to pewnie nowym samochodem UM Radzyń :)
a na wyniki (OBIETNICE) poczekamy do następnych wyborów ?

Zarząd Województwa Lubelskiego, zasądził od Zarządu Województwa Lubelskiego na rzecz Miasta Radzyń Podlaski kwotę 697 zł - zwrot kosztów postępowania.
czyli tylko zwrot kosztów wyjazdu służbowym autem UM Radzyń
 
 
#7 RE: Miasto wygrało sprawę sądową z Urzędem Marszałkowskim!TW Filozof 2019-02-07 22:52
nie ma co się cieszyć zawczasu. Sąd skierował do ponownego rozpatrzenia. Jeżeli wniosek miał uchybienia o jakich mówił Sosnowski, to nie miał innej możliwości niż go odrzucić (Kaczyński na nagraniach powiedział: idź do sądu żebym mógł ci wypłacić kasę - sytuacja identyczna), głupi raczej nie jest. Jeżeli wniosek rozpatrzyłby pozytywnie, a później jakieś kontrole unijne stwierdziłyby naruszenie, to urząd marszałkowski musiałby zwrócić tą kasę z odsetkami. Nie licząc atrakcji w postaci prokuratury, abw, cba itp.
Więc teraz będzie grillowanie PSL.
A jak faktycznie Sosnowski nie miał racji, to go zjedzą na śniadanie.
 
 
#8 RE: Miasto wygrało sprawę sądową z Urzędem Marszałkowskim!Radzyniak84 2019-02-10 14:58
Bez sensu kłócić się czy były błędy czy nie było. Wiemy że były, sam sosnowski sugerował żeby założyć sprawę sądową, dzięki korzystnemu dla miasta wyrokowi urząd marszałkowski będzie mógł wypłacić dotacje mając jednocześnie ochronę własnej d... najważniejsze że wszystko idzie w dobrym kierunku, nie wszystko może ten burmistrz robi aż tak źle. Ja mu kibicuje w tej sytuacji bo skorzystają wszyscy mieszkańcy.
 
 
#9 RE: Miasto wygrało sprawę sądową z Urzędem Marszałkowskim!Wschód 2019-02-12 19:31
Dla mnie sprawa od samego początku była jasna.Sosnowski ukradł Radzyniowi 10 mln zł dotacji unijnej i to była typowa perfidna zagrywka polityczna obliczona na utopienie Rębka. Ale zamiast tego utopił Kotwicę i sam się pogrążył,bo jest teraz nic nie znaczącym politycznym i moralnym bankrutem.Jak się głupio działa to się i głupio kończy.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.