Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 6 grudnia 2019 imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Jerzy Rębek chce rozmawiać o Radzyniu… w Siedlcach (aktualizacja)

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 29 października 2018 15:10

Odpowiedź Jerzego RębkaDziś rano, na swoim profilu na facebooku burmistrz Jerzy Rębek wyraził chęć spotkania się ze swoim kontrkandydatem na debacie o Radzyniu Podlaskim.

- W odpowiedzi na Pańską propozycję odnośnie debaty przez II turą wyborów, poświęconej koncepcji zarządzania miastem i zaprezentowaniem naszych programów wyborczych proponuję spotkanie w Katolickim Radio Podlasie 31.10.2018 r. o godzinie 18.00 – czytamy w piśmie wysłanym do Lucjana Kotwicy przez Jerzego Rębka. – To będzie najlepsze miejsce do przeprowadzenia merytorycznej debaty. Proszę o odpowiedź do godziny 16.00 dnia dzisiejszego – dodał burmistrz. Jerzy Rębek nie musiał czekać długo na odpowiedź starosty.

Odpowiedź Lucjana Kotwicy

- Termin wydaje się być ostatnim możliwym terminem, aby z naszymi opiniami i zamierzeniami zapoznać mieszkańców Radzynia. Aby jednak oddać im należny szacunek, proponuję zorganizować te spotkanie w naszym mieście. Nie uciekajmy z dyskusją do Siedlec. Podobnie z szacunkiem wobec innych mediów  - nie wyłączajmy ich z możliwości przekazania Radzynianom naszych stanowisk i programów. Spotkajmy się w środę, o zaproponowanej godzinie w sali Radzyńskiego Ośrodka Kultury, albo w innym dostępnym i odpowiednim miejscu na terenie naszego miasta. Pozwólmy wziąć udział w tym spotkaniu mieszkańcom i lokalnym mediom. Niech to media będą stronami zadającymi pytania. Ich łączny zasięg […] zapewni nam szeroki przekaz informacji. Znam Pańską niechęć do chyba wszystkich lokalnych mediów. Aby więc poszerzyć ich grono proponuję rozważyć udział w debacie Pańskiej gazety tj. Biuletynu Informacyjnego „Radzyń”, chociażby w osobie pana rzeczniczki Anny Wasak. 4 lata temu przystawałem na debatę w Siedlcach, w rozgłośni Katolickiego Radia Podlasie, zrobiłem tak dlatego, bo wyrażał Pan obawy o swoje bezpieczeństwo podczas debaty w Radzyniu. Obaj byliśmy wówczas pretendentami do stanowiska Burmistrza. Dziś jest pan gospodarzem w Radzyniu i z pewnością Pan oraz podlegli Panu pracownicy są w stanie zapewnić odpowiednie warunki, aby debata mogła się odbyć w Radzyniu. Oddajmy w ten sposób szacunek mieszkańcom. Oddajmy szacunek mediom. Nie uciekajmy od rozmowy, jak trudna mogłaby ona nie być – napisał Lucjan Kotwica.

Burmistrz Jerzy Rębek przed chwilą odpowiedział na pismo starosty. Obecny włodarz pozostaje przy swojej decyzji o zorganizowaniu debaty w siedleckiej rozgłośni, bez lokalnych mediów, a przede wszystkim bez mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Poniżej przekazujemy wystosowane przez Jerzego Rębka pismo:

Odpowiedź Jerzego Rębka

 

Komentarze  

 
#41 Na marginesieOMEGA 3 2018-10-29 21:27
Prawdziwy " MALESA" uwielbia Zenka Martyniuka i powiada : "Mateusz , Mateusz , Mateusz , Mateusz , dziękujemy , dziękujemy..."
Szczerze pozdrawiam
 
 
#42 .alafortis 2018-10-29 21:37
Burmistrzu - celebryto, stracił Pan kontakt z rzeczywistością. Pycha kroczy przed upadkiem.
 
 
#43 Komu potrzebna debataŚwietlik 2018-10-29 21:48
Poco Kotwicy debata którą w pierwszych wyborach mieszkańcy zweryfikowali dając 41 % głosów Rębkowi a Kotwica otrzymał 24% to coś mówi. Panie Kotwica najlepiej by było jak by się Pan wycofał z II tury wyborów unikając kompromitacji.
 
 
#44 debata!zjp 2018-10-29 21:53
Cytat:
Poco Kotwicy debata którą w pierwszych wyborach mieszkańcy zweryfikowali dając 41 % głosów Rębkowi a Kotwica otrzymał 24%
Debata nie jest ani dla Kotwicy, ani dla Rębka. Jest dla 2500 osób, które oddały swój głos na Skoczylasa i Panią Grudzień!
A również dla tych, którym nie chciało się pójść na wybory.
 
 
#45 Świetlikuruda_anka 2018-10-29 22:46
Świetlik nie manipuluj faktami - to tez znaczy, że prawie 60% na JR nie zagłosowało.
 
 
#46 RE: Jerzy Rębek chce rozmawiać o Radzyniu… w Siedlcach (aktualizacja)Bogdan Bosko 2018-10-29 23:06
Katolickiego Radia Podlasie to w Radzyniu prawie nikt nie słucha,więc ta debata nie miałaby sensu.Rębek po prostu boi się publicznych debat bo wypada w nich słabo ale i tak wygra.
 
 
#47 Najgorsze...Andrzej K. 2018-10-29 23:25
Najgorsze dla poniektórych to nadchodzące widmo śmierci politycznej...
Taka karma...
 
 
#48 4 listopadkosa 2018-10-30 08:14
Mieszkańcy nie głosujcie na Psl.
 
 
#49 do kosaMFA 2018-10-30 11:00
Noo tak lepiej zagłosować na nieudolnego (marazm miasta, stracone dotacje) burmistrza który boi się debaty w mieście którym chce dalej zarządzać.
Taki człowiek nie powinien być naszym burmistrzem.
 
 
#50 debatajuro 2018-10-30 13:06
Debata powinna być w Radzyniu Podlaskim , by wszyscy zainteresowani mieszkańcy mogli w niej uczestniczyć. Panie burmistrzu niech Pan nie ucieka od nas, z chęcią posłucham obu kandydatów.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.