Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 grudnia 2021 imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Lucjan Kotwica zaprasza Jerzego Rębka do wspólnej debaty

Mariusz Szczygieł   
sobota, 27 października 2018 16:07

Zaproszenie na debatęDo drugiej tury wyborów już tylko tydzień. 

Do bezpośredniego spotkania w tym czasie zaprasza swojego przeciwnika Lucjan Kotwica - Skonfrontujmy nasze propozycje programowe oraz koncepcje zarządzania miastem. Zaprośmy na to spotkanie mieszkańców i wszystkie lokalne media. Proponuję, by w najbliższym dogodnym terminie spotkali się przedstawiciele naszych sztabów oraz lokalnych mediów i wspólnie ustalili termin, miejsce oraz formułę debaty. - pisze w zaproszeniu do debaty starosta Kotwica. 

Jeśli poznamy termin debaty, niezwłocznie Was o tym poinformujemy i zrelacjonujemy ją na naszej stronie.

 

Komentarze  

 
#61 RE: Lucjan Kotwica zaprasza Jerzego Rębka do wspólnej debatypioter 2018-10-29 13:12
Lucek a na co komu ta debata? Wy we dwóch macie powiedzieć co zrobiliście oraz co zrobicie dla Radzynia. Nam tu nic więcej nie jest potrzebne. Nie za bardzo chce mi się wysłuchiwać bredni który bardziej soli. Mam na myśli ta drugą przyprawę.
 
 
#62 do Wschodniopaopa 2018-10-29 13:40
Specjalnie przeczytałem wszystkie komentarze i jakoś nie zauważyłem "opluwania kościoła" przy okazji ataków na burmistrza.
Ale skoro jesteśmy już w tym temacie... Jeśli ktoś jednoznacznie obnosi się, tak jak robi to Pan Rębek ze swoją wiarą, w celu zjednania sobie wyborców, stawia krzyże za pieniądze miasta, dokonuje (jako urzędnik świeckiego państwa) aktów zawierzenia, bez pytania nikogo, zezwala na obrzydliwe, skrajnie ksenofobiczne i kłamliwe wystawy w centrum miasta, to w moim rachunku nie jest osobą epatującą "dobrem".
Co do samego kościoła - tylko na dobre wyszłoby Radzyniowi odebranie choć odrobiny wpływu księży na tutejszy lud.
Jeśli chodzi o ścinanie głów, to po co mieliby to robić, skoro gros ludu jest pod ich władzą i jedzą mu z ręki? :)
 
 
#63 do opaopamimi222 2018-10-29 16:52
to odpowiedz mi na pytanie...dlaczego w Radzyniu jest ogromną rzadkoscia zeby pogrzeb odbywał sie bez ksiedza??????
 
 
#64 mimi222opaopa 2018-10-29 17:09
Bo ludzie się jeszcze boją księdza, tego co ludzie powiedzą :) Nie bój nic, jesteśmy w czołówce światowej laicyzacji społeczeństwa.
 
 
#65 Do opaopawschodni 2018-10-30 09:59
Tak - to prawda, że w tym temacie nie ma nic o Kościele. Wystarczy jednak poczytać komentarze z innych tematów dotyczących wyborów. Rębek obnosi się ze swoją wiarą i ma do tego prawo. Nie wiem tylko czy robi to po to, żeby zjednać sobie wyborców, ale skoro Ty to wiesz to widocznie masz jakieś dobre dojścia. Wszystko co nie jest zabronione jest dozwolone. To samo dotyczy zawierzenia. Jeżeli burmistrz złamał prawo to zgłoś to do prokuratury. Świeckie państwo? A co to jest? Człowiek jest katolikiem wszędzie. W pracy również. nie można na osiem godzin wyłączyć się z katolicyzmu. Świeckie państwo to utopia. Wszyscy musielibyśmy być ateistami, albo kłamliwymi katolikami, którzy mówią jedno a robią drugie. Nie wiem o jakich wystawach piszesz, więc do tego się nie odniosę. Księża natomiast są takimi samymi obywatelami jak my. Mają prawo się wypowiadać i głosić poglądy swojej instytucji. Ty również masz prawo założyć swoją instytucję i głosić jej poglądy. Może ludzie za Tobą pójdą. Spróbuj. Powiem więcej. Księża powinni mieć prawo nie tylko głosować, ale również kandydować. Państwo im tego nie zabrania, tylko Kościół co w moim mniemaniu jest błędem. Jest demokracja. Chcę księdza na posła to głosuję na niego, a jak nie to nie.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.