Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 stycznia 2019 imieniny: Marian, Jan, Antoni

ROK pracuje nad systemem informacji turystycznej

Michał Maliszewski   
wtorek, 15 maja 2018 06:00

Radna Bożena LecykPodczas ostatniej sesji Rady Miasta radna Bożena Lecyk zapytała burmistrza o proces tworzenia tablic wyznaczających drogę do ważnych punktów w Radzyniu Podlaskim.

- Kiedy ruszy system informacji turystycznej w mieście? – rozpoczęła radna. – Mówiliśmy swego czasu o tablicach informujących o nazwach ulic w naszym mieście. Jest okazja ku temu, by jak najszybciej zostało to wdrożone, ponieważ dobrze by było zdążyć na obchody 550-lecia naszego miasta. Przyjadą goście z zewnątrz i ładnie by to wyglądało, gdyby takie rzeczy pojawiły się w naszym mieście – zakończyła Bożena Lecyk.

W imieniu burmistrza głos zabrał dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury: - My, jako ośrodek kultury praktycznie przygotowaliśmy projekt takiego oznakowania turystycznego miasta Radzyń Podlaski, który na dniach zostanie dostarczony do Urzędu Miasta, jako propozycja. Dodatkowo pracujemy nad opracowaniem aplikacji na telefon, która będzie działała mniej więcej tak, jak te audioguidy, które są wypożyczane w obecnym punkcie informacji turystycznej mieszczącym się w pałacu. Ta aplikacja będzie bezpłatna, ogólnodostępna dla każdego. Chcemy również stworzyć Miejski Punkt Informacji Turystycznej, który będzie się mieścił w Radzyńskim Ośrodku Kultury i będzie pracował w weekendy – zakończył Robert Mazurek.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.