Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 stycznia 2019 imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Będzie więcej śmietników i ławek

Michał Maliszewski   
środa, 16 maja 2018 06:00

Krzysztof WołowikTematem, który nieustannie podnoszą radni podczas sesji Rady Miasta jest instalacja nowych ławek na terenie naszego miasta.

Podczas kwietniowych obrad ten postulat o uzupełnieniu ławek i  dodaniu koszy na śmieci wniósł radny Krzysztof Wołowik: - Gdy rozmawiam z emerytami to oni proszą o ławki, śmietniki, doświetlenie ścieżki rowerowej i przejść dla pieszych – oznajmił. Radny pytał również kiedy wróci na swoje miejsce tablica informująca o ścieżce rowerowej przy ulicy Wyszyńskiego.

- Jeśli chodzi o ławki to już takie uzgodnienia poczyniliśmy – odpowiedział burmistrz. – Dokonujemy zakupu nowej, kolejnej partii ławek tak, aby w miejscach, które są najbardziej oblegane były wyposażone w te elementy małej infrastruktury, by mieszkańcy Radzynia mogli spokojnie wypoczywać. Oświetlenie ścieżki rowerowej chcemy wykonać jak najsprawniej na przełomie maja i czerwca. Na ten czas problem doświetlania przejść dla pieszych możemy jedynie regulować silniejszymi źródłami światła. Przekazuję prezesowi PUK-u, by podczas prac, związanych z konserwacją oświetlenia drogowego wszędzie tam, gdzie prezes PUK jest za to odpowiedzialny zwiększyć moc tych źródeł światła. Tablica informacyjna zostanie odtworzona. Nie jest to element pierwszej potrzeby, ale nie jest też rzeczą banalną, dlatego przystąpimy do odtworzenia tej tablicy – mówił Jerzy Rębek.

Czekamy na efekty tych prac.

 

 

Komentarze  

 
#1 a krawężniki?Tatamajor 2018-05-16 11:52
Co to za wyjaśnenie "na ten czas...." ? Przejścia powinny być dobrze oświetlone i kropka, a od tego są przepisy i specjaliści w odpowiednich służbach.Na ul. Wisznickiej od wielu dni, na odcinku Zabielska- rondo przy Tesco, panują egipskie ciemności! A co z wysokimi krawężnikami w ciągach chodników/ n.p. koło szpitala/ ? Jak inwalida na wózku ma je pokonać? Czy zgłoszono ten problem do GDDKiA ?
 
 
#2 Ławkimakutra 2018-05-16 12:10
Propo ul. Wisznickiej to tam też przydałyby się ławki na odcinku od Tesco do Szpitala. Nie ma tam ani jednej:(
 
 
#3 Tatamajorkamasutrax 2018-05-16 12:16
Napisz do Urzędu Miasta maila napewno dostaniesz odpowiedź.
 
 
#4 RE: Będzie więcej śmietników i ławekkali82 2018-05-16 12:48
A Międzyrzecka to pryszcz? Tam też nie ma żadnych śmietników już o ławkach nie wspomnę. A od Blachotrapezu w stronę Międzyrzeca to po 23 ciemno a ludzie tam chodzą o różnych porach
 
 
#5 Jajano 2018-05-16 17:57
Idą wybory wszystkiego się przecież zrobi.
 
 
#6 RE: Będzie więcej śmietników i ławek77joanka 2018-05-16 18:31
Natomiast ławki, które są wzdłuż parkanu parku i w stronę pałacu należy konserwować. Najpierw przeczyścić,a potem pomalować. Bardzo mi przeszkadza takie zaniedbanie i brak dbałości o estetykę w mieście. Nie samymi klombami radzynianin żyje...
 
 
#7 LĄDOWISKO dla helikopterówIle DzisiajRP 2018-05-17 03:13
Przy ul. Zabielskiej kolo kościoła w kierunku Jagiellończyka p. Rebek miał zrobić chodnik i obok lądowisko dla helikopterów. Gdzie mam zaparkować mój Tomahawk kiedy odwiedzam Radzyń.

Przypomnę ze do kościoła chodzę, na tace daje regularnie i to nie te zolte.

Ile razy mam pytać o to samo ? Kiedy będzie lądowisko ?
Myslalem zeby zainwestowac w Radzyniu, ale jak mam przywieźć gotówkę w workach pokrzywkach jak nie ma lądowiska a ja wszędzie przemieszczam się helikopterem.
 
 
#8 do iledzisiajRPrdzkb 2018-05-17 04:40
ul. Zabielska nie przebiega ani obok kościoła, ani obok Jagiellończyka. Słabo nawet jak na ironię.
 
 
#9 RE: Będzie więcej śmietników i ławekkqas 2018-05-17 08:15
Na placu przy pomniku są kosze na śmieci a zobaczcie ile śmieci leży przy ścianie, ile śmieci jest w oknie do piwnicy przy orange, nikt tego nie sprząta.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.