Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 września 2021 imieniny: Ireny, Józefa

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Radzyńskie słupy ogłoszeniowe pod ścisłym nadzorem

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 01 marca 2010 10:00

Jeden z 11 radzyńskich słupów ogłoszeniowych1 kwietnia 2010 r. w naszym mieście zaczną obowiązywać nowe zasady związane z prezentacją ogłoszeń na radzyńskich słupach ogłoszeniowych.

Do tej pory panowała tutaj zupełna swoboda. Od przyszłego miesiąca ma się to zupełnie zmienić. Zgodnie z decyzją burmistrza, od 23 lutego br. słupami ogłoszeniowymi zarządza Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji. Odpłatność to najważniejsza zasada nowego systemu.

"Rozwiązanie to jest wzorowane na Łukowie, gdzie nie ma "partyzantki" i naklejania jednego plakatu na drugi. Po rozmowach z dyrektorem łukowskiego ośrodka sportu i rekreacji, który zarządza słupami ogłoszeniowymi, wystąpiłem do burmistrza Radzynia Podlaskiego o przekazanie radzyńskich słupów w administrowanie ROKiR-owi. Chcemy, aby zamieszczanie ogłoszeń odbywało się w sposób ucywilizowany, bo bywa tak, że powieszony na słupie plakat za godzinę jest już zaklejony przez inny. Tak być nie powinno. Podmioty, które prowadzą działalność komercyjną będą dokonywały opłat (w ROKiR-rze), a my będziemy pilnowali, żeby te plakaty były widoczne. Dla osób, które będą niszczyły plakaty (zaklejając je) przewidujemy działania restrykcyjne, z postępowaniem sądowym włącznie.

Każdy słup będzie podzielony na części komercyjne, niekomercyjne i na ogłoszenia drobne - o charakterze niekomercyjnym, których zamieszczenie będzie bezpłatne. Dochody pobierane za umieszczanie plakatów i ogłoszeń będziemy przeznaczali na powiększenie bazy nośników ogłoszeniowych - być może o tablice, zakupimy także odpowiedni sprzęt pracownikom, którzy bezpośrednio będą zajmowali się dbaniem o ogłoszenia. W Łukowie mechanizmy te sprawdziły się doskonale i jestem przekonany, że takie rozwiązanie jest w Radzyniu także potrzebne." - powiedział nam Dyrektor ROKiR p. Zbiegniew Wojtaś.

Czas pokaże, czy wprowadzone już niebawem zmiany przyniosą zamierzony efekt. Wydaje się jednak, że z rozwiązania powinni być zadowoleni radzyńscy przedsiębiorcy - ich plakaty nie zostaną za chwilę zaklejone ofertą konkurencji. Zakończy się także tzw. "wojna plakatowa", charakterystyczna dla każdych wyborów, gdzie przed nastaniem ciszy wyborczej trwała jeszcze "walka" na słupach o jak najlepsze miejsce.

Poniżej: zarządzenie burmistrza oraz cennik.

 

Zarządzenie burmistrzaCennik

 

Co sądzicie o nowym rozwiązaniu? Napiszcie.

 

Komentarze  

 
#1 Kto zapłaci ten zawiśnie ;)Serbian 2010-03-01 14:52
Płatne parkingi, płatne miejsca plakatowe na słupach ogłoszeniowych... ogłośmy konkurs za co można jeszcze pobierać opłaty w Radzyniu? ;-)
Ciekaw jestem tylko kto będzie pilnował tych słupów? ;-)
 
 
#2 dziwne pomysłymars 2010-03-01 16:04
ma nasza władza. czy naprawdę musi kopiować tylko "oryginalne" pomysły? za parkomat już nas wysmiewają, teraz słupy, a potem? może złotóweczkę za spojrzenie w oczy najjaśniejszemu burmistrzowi? :sad:
 
 
#3 Skąd wątpliwości?drawer 2010-03-01 20:19
Bardzo, ale to bardzo dobry pomysł! ROKiR będzie słupami zarządzał, plakatował i sprawdzał (usuwał te nieopłacone). Pomóc może w razie potrzeby straż miejska. I będzie wreszcie porządek. Dziś jest prawo dżungli - kto ma więcej plakatów i czasu aby zaklejać innych - tego widać!
 
 
#4 slupy slupamiradzyniacy.blogspot.com 2010-03-02 02:57
Malymi krokami zblizaja sie wybory i bedzie mozna zarobic a nie oplacone plakaty legalnie zerwac . zapraszam do siebie za gratis.
 
 
#5 słupy a straz miejskamimik 2010-03-03 12:34
Straż miejska w Radzyniu zajmuje się już psami biegającymi luzem , których właściciele udają , że nie są ich i nie sprzątają po nich . Najbardziej wychodzi im wożenie urzędników i swoich dzici do szkoły .Widział ktoś strażników żeby na piechotę przeszli się po osiedlu na zabielskiej lub młodzieżówce , a ich komendanta to chyba przyspawali do biurka .
 
 
#6 mars 2010-03-03 16:14
to teraz będą mogli przywiązać się do słupów i pilnować czy wieszasz na podstawie umowy czy nie. oprócz szwędania się wzdłuż samochodów zaparkowanych w strefie parkomatu dojdzie im teraz nowe pasjonujące zajęcie. a że w innych miejscach są bardziej potrzebni? a co to kogo z magistratu obchodzi?
a swoją drogą oryginalnie wygląda sprawa zarządzania słupami przez ROKiR - czy to należy do ich statutowej działalności? czyżby było to upowszechnianie kultury plakatowania? :D :D :D
 
 
#7 mars 2010-03-03 16:15
i jeszcze jedno. jak tytułować dyrektora ROKiR? naczelny słupnik RP? :D
 
 
#8 tytuł dla dyrektoraRadzynianka 2010-03-03 16:30
A może "Tańczący ze słupami"?
 
 
#9 mars 2010-03-04 14:22
:D :D :D
 
 
#10 mars 2010-03-04 14:27
był kiedyś Szymon Słupnik, to teraz będzie Zbigniew Słupnik :P
 
 
#11 Zbigniew SłupnikRadzynianka 2010-03-04 15:04
No tak, tylko że symbolem Szymona był bicz to może i Zbigniew będzie stał z tym biczem koło słupa i odganiał nieuprawnionych?
A może te opłaty to taki żarcik prima - aprilisowy, skoro mają obowiązywać od 1 kwietnia???
 
 
#12 mars 2010-03-04 16:09
to by nawet wszystko pasowało: siadzie na szczycie słupa z biczem w ręku... i jaka oszczędność dla miasta - straż miejska tego słupa nie będzie musiała już pilnować :evil:
 
 
#13 ZbiegniewRadzynianka 2010-03-04 16:21
Ale się zagalopowaliśmy z tymi słupami, a przecież "Zbiegniew" (taki wymowny pseudonim ma pan dyrektor w artykule) może po prostu zbiec, zamiast pilnować i...będzie tak się przenosił się z jednego słupa na drugi w poszukiwaniu odpowiedniej atmosfery i żaden nie będzie dobrze pilnowany :silly:
Może zróbmy jako obywatele R. jakieś dyżury, wartę czy coś w tym rodzaju, a w nagrodę dostaniemy...kolejną dochodową inicjatywę, może nawet np. fotoradar w koszu na śmieci jak było w Lublinie?
 
 
#14 Zbiegniewmars 2010-03-05 11:26
Zbieg(ł)-nie-wiadomo gdzie? :D
A abstrah...ąc od żartów, które robi sobie z nas władza - czy ktoś wie w jakim mieście, poza Łukowem, takie co by nie mówić dziwne rozwiązanie funkcjonuje? I nie myslę tu o duzych miastach, gdzie pewnie takie rozwiązania funkcjonują.
 
 
#15 mars 2010-03-05 11:27
i zamiast "uj" porobiły się trzy kropki. czyżby cenzura?
 
 
#16 eeeeeeee tam cenzura...Admin iledzisiaj.pl 2010-03-05 11:32
Od razu cenzura.... automat, który dba o poprawność języka polskiego... znalazł odpowiednią kombinację liter w twoim tekście marsie i zrobił trzy kropki...
 
 
#17 mars 2010-03-05 12:40
czyli jednak wielki brat czuwa :whistle:
ale i tak chyba jest lepiej niż na forum Kolei Mazowieckich, gdzie wycina słowa "pytanie" (pyta?) czy kibel (a to chyba z uwagi na obiegową nazwę tego, co jeździ udając pociągi KM) :-)
 
 
#18 Jazon 2010-03-05 15:42
Jeszcze do końca ta uchwała może nie egzystowac w takiej formie jak została opublikowana.
 
 
#19 slupartur 2010-04-21 20:13
:zaevil: :evil: :evil: :evil: za te slupy to tylko burmistrza powiesic bo on kase bieze a zwykly czlowiek chce sie oglosic zeby cos zarobic lub sprzedac to trzeba im zaplacic nawet taka gazeta jak annose ma bezplatne ogloszenia w gazecie nikt mi ogloszenia nie zakleji a tu na slupie kto mi da gwarancje ze jak zaplace i powiesze to ono bedze przez okres oplaty widoczne a moze jeszcze mam sobie to ogloszenie ubezpieczyc co wy na to
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.