Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 czerwca 2024 imieniny: Alicji, Alojzego | 1983 - władze komunistyczne wydały pozwolenie na budowę kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Co robić w ferie w Radzyniu?

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 15 lutego 2010 11:42

Misio....Ferie... czas wolny od zajęć szkolnych, czas zabaw i uciech. Czym zająć się spędzając ferie w Radzyniu?

Przeczytajcie.

"AKCJA FERIE - ZIMA W ROKiR"

Radzyński ośrodek kultury, jak co roku przygotował bogatą ofertę dla wszystkich, którzy spędzają ferie w naszym miasteczku. Zajęcia prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7.oo - 15.oo dla dzieci i młodzieży w wieku 7 - 15 lat.

ROKiR proponuje bogatą ofertę: rzeźba w śniegu, zawody saneczkowe, śnieżne bitwy, jazda na łyżwach, gry i zabawy na lodzie, rozgrywki w piłkę siatkową, koszykową, w tenisa stołowego, kulig w Krasewie (z pieczeniem kiełbasek przy ognisku, spotkanie z folklorystą), wycieczka do Romblowa – nauka jazdy na nartach, zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne - „zimowa szansa na sukces".

Już jutro "ostatkowy wtorek" - smażenie faworków oraz spektakl teatralny „WILK I ZAJĄC" (kino, godz. 17.oo), a w środę 24.02 o godz. 10.oo „ZACZAROWANY MŁYNEK". Wszyscy mogą też na własne oczy zobaczyć jak tworzony jest Magazyn Społeczno – Kulturalny „GROT" (na zajęciach dziennikarskich), spotkać się policjantem i psychologiem oraz zwiedzić wystawy w Galerii Oranżeria i Radzyńskiej Izbie Regionalnej.

W zależności od warunków pogodowych będzie także zorganizowana projekcja filmu „Dziadki Dziatkom", nauka pisania listów, poznawanie zasad dobrego wychowania, dzień opowiadania dowcipów, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom" codziennie w odcinkach 15-20 min. będzie czytana ciekawa powieść przez zaproszone osoby np. władze samorzadowe, pracowników ROKiR i inne osoby życia publicznego.

"VI ZIMA W MIEŚCIE 2010"

Już 6 raz SKKT PTTK przy I LO w Radzyniu Podlaskim organizuje dużą imprezę plenerową. VI ZIMA W MIEŚCIE 2010 rusza 17 lutego br., która skierowana jest do uczniów wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Impreza rozpocznie się konkursem pod hasłem „przekładaniec krajoznawczy”, po nim uczestnicy wyruszą na trasę turystycznego marszu na orientację, którego meta umiejscowiona została w I LO. Organizatorzy zapewniają: pamiątkowy znaczek, materiały krajoznawcze, ciepły posiłek po zakończeniu marszu, komplet materiałów startowych, dyplomy i nagrody dla wyróżniających się uczestników, a także puchary dla najlepszych w rywalizacji szkół.

NAUKA PODSTAW BRYDŻA

W ramach "AKCJI FERIE" każdy zainteresowany w dniach 18-19 oraz 25-26 lutego br. będzie miał okazję nauczyć się podstaw brydża. Zajęcia będą prowadzone w Radzyńskiej Izbie Regionalnej.

 

Jeśli nie napisaliśmy o zajęciach organizowanych przez Was w trakcie ferii zimowych - NAPISZCIE DO NAS! 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Glazurnik
poniedziałek, 17 czerwca 2024
noimage
Przyjmę pracownika
wtorek, 11 czerwca 2024
Spodnie mÄskie joggersy L
Spodnie męskie joggersy L
wtorek, 18 czerwca 2024