Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 września 2023 imieniny: Tekly, Bogusława | POCZĄTEK JESIENI

Co robić w ferie w Radzyniu?

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 15 lutego 2010 11:42

Misio....Ferie... czas wolny od zajęć szkolnych, czas zabaw i uciech. Czym zająć się spędzając ferie w Radzyniu?

Przeczytajcie.

"AKCJA FERIE - ZIMA W ROKiR"

Radzyński ośrodek kultury, jak co roku przygotował bogatą ofertę dla wszystkich, którzy spędzają ferie w naszym miasteczku. Zajęcia prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7.oo - 15.oo dla dzieci i młodzieży w wieku 7 - 15 lat.

ROKiR proponuje bogatą ofertę: rzeźba w śniegu, zawody saneczkowe, śnieżne bitwy, jazda na łyżwach, gry i zabawy na lodzie, rozgrywki w piłkę siatkową, koszykową, w tenisa stołowego, kulig w Krasewie (z pieczeniem kiełbasek przy ognisku, spotkanie z folklorystą), wycieczka do Romblowa – nauka jazdy na nartach, zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne - „zimowa szansa na sukces".

Już jutro "ostatkowy wtorek" - smażenie faworków oraz spektakl teatralny „WILK I ZAJĄC" (kino, godz. 17.oo), a w środę 24.02 o godz. 10.oo „ZACZAROWANY MŁYNEK". Wszyscy mogą też na własne oczy zobaczyć jak tworzony jest Magazyn Społeczno – Kulturalny „GROT" (na zajęciach dziennikarskich), spotkać się policjantem i psychologiem oraz zwiedzić wystawy w Galerii Oranżeria i Radzyńskiej Izbie Regionalnej.

W zależności od warunków pogodowych będzie także zorganizowana projekcja filmu „Dziadki Dziatkom", nauka pisania listów, poznawanie zasad dobrego wychowania, dzień opowiadania dowcipów, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom" codziennie w odcinkach 15-20 min. będzie czytana ciekawa powieść przez zaproszone osoby np. władze samorzadowe, pracowników ROKiR i inne osoby życia publicznego.

"VI ZIMA W MIEŚCIE 2010"

Już 6 raz SKKT PTTK przy I LO w Radzyniu Podlaskim organizuje dużą imprezę plenerową. VI ZIMA W MIEŚCIE 2010 rusza 17 lutego br., która skierowana jest do uczniów wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Impreza rozpocznie się konkursem pod hasłem „przekładaniec krajoznawczy”, po nim uczestnicy wyruszą na trasę turystycznego marszu na orientację, którego meta umiejscowiona została w I LO. Organizatorzy zapewniają: pamiątkowy znaczek, materiały krajoznawcze, ciepły posiłek po zakończeniu marszu, komplet materiałów startowych, dyplomy i nagrody dla wyróżniających się uczestników, a także puchary dla najlepszych w rywalizacji szkół.

NAUKA PODSTAW BRYDŻA

W ramach "AKCJI FERIE" każdy zainteresowany w dniach 18-19 oraz 25-26 lutego br. będzie miał okazję nauczyć się podstaw brydża. Zajęcia będą prowadzone w Radzyńskiej Izbie Regionalnej.

 

Jeśli nie napisaliśmy o zajęciach organizowanych przez Was w trakcie ferii zimowych - NAPISZCIE DO NAS! 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Prośba o wybaczenie
czwartek, 14 września 2023
noimage
Berneński pies pasterski
wtorek, 12 września 2023
noimage
Piec CO
niedziela, 10 września 2023