Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 lipca 2021 imieniny: Anna, Grażyna, Mirosława

Klub Radnych "Razem dla Radzynia" chce unieważnić uchwałę dotyczącą opłat w Przedszkolu Miejskim

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 15 lutego 2010 10:55

Wniosek klubu "Razem dla Radzynia""W dniu 3 lutego 2010 r. Rada Miasta podjęła przedmiotową uchwałę przy 8 głosach "za" i 7 "przeciw". 

Naszym zdaniem uchwała ta została podjęta z rażącym naruszeniem prawa, co w przyszłości może rodzić ujemne skutki finansowe dla budżetu miasta, a tym samym dla społeczności miasta Radzyń Podlaski. Nasze stanowisko w tej sprawie wyraziliśmy w stosownym oświadczeniu odczytanym na sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski w dniu 3 lutego 2010 r. stanowiącym załącznik do niniejszego pisma. Należy zaznaczyć, że podobne stanowisko zajęły sądy administracyjne, co było zawarte w stanowisku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Radzyń Podlaski z dnia 17 grudnia 2009 r. W ostatnim orzecznictwie sądy administracyjne w swoich uzasadnieniach podkreślają dobitnie za jakie świadczenia rada gminy może ustalać opłaty, a za jakie nie." - czytamy we wniosku o stwierdzenie nieważności uchwały w sprawie opłat za świadczenia wykraczające poza zakres podstawy programowej w Przedszkolu Miejskim w Radzyniu Podlaskim, który do Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej skierowali 9 lutego br. radni z klubu "Razem dla Radzynia".

Sprawa opłat ponoszonych przez rodziców dzieci uczęszczających do radzyńskiego przedszkola jest więc w dalszym ciągu otwarta. Jaką decyzję podejmie delegatura? Czy będzie kolejny projekt uchwały? Na te pytania odpowiemy już wkrótce.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.