Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 sierpnia 2020 imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Przedstawiciel Komisji Europejskiej Christopher Todd odwiedził Radzyń Podlaski

Michał Maliszewski   
piątek, 16 lutego 2018 08:00

Konferencja z udziałem delegata Komisji EuropejskiejWczoraj, 15 lutego br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marszałka Sławomira Sosnowskiego, a także delegata Komisji Europejskiej Christopher’a Todd’a.

Głównym tematem spotkania był stan wdrażania projektów realizowanych na terenie Powiatu Radzyńskiego z dofinansowaniem z funduszy europejskich. Przedstawiciel Komisji Europejskiej zapoznał się ze zrealizowanymi w naszym mieście projektami, które wspierane były przez środki unijne. Oprócz tego poruszono kwestię budowy warsztatów przy ZSP, które również wspomagane są funduszami zewnętrznymi. Na konferencję przybyli: dyrektor radzyńskiego oddziału firmy B. Braun Zdzisław Miś, dyrektor ZSP Grażyna Dzida, starosta radzyński Lucjan Kotwica oraz dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Marcin Czyżak.

- Dzisiaj mamy ten zaszczyt i przyjemność gościć delegata Komisji Europejskiej z siedzibą w Brukseli Christopher’a Todd’a i chcemy ukazać jak środki europejskie zmieniły kształcenie w powiecie radzyńskim – rozpoczął marszałek Sławomir Sosnowski. - Zwiedziliśmy miasto, szkołę i przyjrzeliśmy się dokumentacji projektu, na którym nam wszystkim zależy, a najbardziej uczniom, którzy będą kształceni w nowych warsztatach przy ZSP. Porozmawialiśmy też o trudnościach, ale wspomnieliśmy również o bardzo dobrej współpracy jeśli chodzi o kształcenie dualne na przykładzie B.Brauna i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Pokazaliśmy jak ważna jest ta współpraca dla uczniów, którzy są kształceni zawodowo. Potem wracamy do Lublina i będziemy mieli naradę na temat okresu programowania. Pokażemy w jakim jesteśmy miejscu, porozmawiamy o przyspieszeniach realizacji projektów – opowiedział Marszałek województwa lubelskiego.

- Reprezentujemy komisję europejską i prawdziwą radością dla nas było odwiedzić tę szkołę dzisiejszego poranka, bowiem jest to szalenie interesujące, a zarazem to skuteczny przykład tego, co można czynić ze środkami spójności unii europejskiej – głos zabrał delegat komisji europejskiej. – Dzisiejszego poranka mogliśmy zaobserwować, że szkoła w dalszym ciągu potrzebuje inwestycji chociażby na przykładzie tych starych warsztatów. Również interesujące było obserwowanie wykorzystania środków przez szkołę, mówimy tutaj o hali sportowej, basenie, szkoleniach, a środki uzyskane były z różnych źródeł europejskich. Jesteśmy zadowoleni, że szkoła ma nowy projekt, który będzie skończony w przyszłym roku, a zatem znajduje tutaj swoją kontynuacje. Cieszy również fakt, że ta placówka ma wizje na przyszłe lata. Jesteśmy pod wrażeniem współpracy z biznesem, z wymienioną firmą B.Braun. Wszystko to, co się tu dzieje w zakresie szkolnictwa branżowego jest jednym z priorytetów unii europejskiej oraz funduszy spójności. Tworzenie nowych miejsc pracy, rozwijanie umiejętności wśród uczniów jest bardzo ważne zatem chce złożyć swoje gratulacje tym, którzy pracują w szkole, w biznesie i marszałkowi. Jesteśmy pod wrażeniem – zakończył Christopher Todd.

- Mi nie pozostaje nic innego, jak tylko podziękować za wysoką ocenę i mieć nadzieję, że te zapewnienia, które pan dyrektor tutaj złożył co do następnej perspektywy finansowej spełnią się i będziemy mieli możliwość korzystania w dalszym ciągu ze środków unijnych na rozwój kształcenia zawodowego, na którym nam szczególnie zależy – dodał starosta powiatu radzyńskiego Lucjan Kotwica.

Na zakończenie Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim zapewnił, że budowa warsztatów przy ZSP dojdzie do skutku i zostanie zakończona w przyszłym roku: - Pozwoliłem sobie dzisiaj rano odwiedzić pana starostę i wiem, że jest już plan na rozstrzygniecie tego przetargu na budowę warsztatów, więc jestem przekonany, że w połowie 2019 roku razem z panem dyrektorem, komisją europejską i panem marszałkiem dokonamy otwarcia nowych warsztatów w Radzyniu Podlaskim – powiedział dyrektor Marcin Czyżak.  

180215-konfere-01180215-konfere-02180215-konfere-03180215-konfere-04180215-konfere-05180215-konfere-06180215-konfere-07

 

Komentarze  

 
#1 RE: Przedstawiciel Komisji Europejskiej Christopher Todd odwiedził Radzyń Podlaskikinga75 2018-02-17 21:28
Na przyjaciół zawsze można liczyć
Za PRL też tak było
 
 
#2 PiS już lepszy od PSL. Wielki nepotyzm. HurraKraków 2018-02-17 22:30
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.