Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 sierpnia 2020 imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Uczennica ZSP wśród najlepszych w Polsce

Michał Maliszewski   
czwartek, 15 lutego 2018 08:00

Uczennica ZSPKinga Sposób awansowała do zawodów centralnych XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Kinga jest uczennicą klasy trzeciej technikum w zawodzie technik ekonomista Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

OWE ma zasięg ogólnokrajowy. Jej zawody są trzystopniowe:
a) zawody I stopnia (szkolne) odbyły się w szkołach 8 listopada 2017 r. ,
b) zawody II stopnia (okręgowe) odbyły się 12 stycznia 2018 r.,
c) zawody III stopnia (centralne) odbędą się 7 i 8 kwietnia 2018 r.

 W zawodach okręgowych olimpiady wzięło udział łącznie 856 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 100 najlepszych. Wśród finalistów poza Kingą znalazło się trzech uczniów z woj. lubelskiego, którzy reprezentują I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie i II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie.

Finaliści Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista. Zwolnienie z egzaminu zawodowego jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku (100%).

Laureaci i finaliści Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej są przyjmowani na kilkadziesiąt wyższych uczelni z pominięciem postępowania rekrutacyjnego np.: 

-         Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji na wydziałach: górnictwo i geoinżynieria oraz metali niezależnych; Wydział Zarządzania: informatyka i ekonometria, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji;

-         Politechnika Lubelska;

-         Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu;

-         Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach;

-         Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

-         Katolicki Uniwersytet Lubelski edytorstwo, ekonomia, europeistyka, historia, historia sztuki, filologia polska, filologia klasyczna, filologia romańska, filologia germańska, filologia słowiańska, filozofia, kognitywistyka, krajoznawstwo i turystyka kulturowa, kulturoznawstwo, retoryka stosowana, zarządzanie dokumentacją i archiwistyka, zarządzanie

Życzymy Kindze powodzenia w najwyższym etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.