Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 listopada 2019 imieniny: Maria, Edmund, Marek

Już niedługo

Na razie nie ma żadnych ciekawych wydarzeń w naszym mieście...
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Radzyń Podl. Amatorzy cudzego mienia zatrzymani

Oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski Piotr Woszczak   
niedziela, 28 maja 2017 18:40

Ukradziona kosiarkaW środę radzyńscy kryminalni otrzymali informację o kradzieży kosiarki spalinowej i wkrętarki akumulatorowej z jednego ze sklepów na terenie miasta.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia zaczęli ustalać okoliczności kradzieży. Jak ustalili kosiarka była wyeksponowana między innymi kosiarkami na zewnątrz sklepu, zaś wkrętarka była wystawiona na ekspozycji wewnątrz sklepu. Po upływie kilku godzin wytypowali sprawców kradzieży. Jak się okazało byli nimi dwaj mieszkańcy powiatu lubartowskiego, 38-latek i jego 23-letni kompan.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni wykorzystując nieuwagę sprzedawców ukradli kosiarkę wraz z wkrętarką, która stała na witrynie sklepowej. Sprzęt był wystawiony w celach reklamowych dla klientów. Następnie mężczyźni urządzenia ukryli w stodole na terenie gm. Wohyń, gdzie jeden z mężczyzn wynajmuje dom mieszkalny. Gdy na miejscu pojawili się policjanci mężczyźni byli zaskoczeni. Funkcjonariusze odzyskali kosiarkę, a w toku dalszych czynności ujawnili również wkrętarkę. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Obydwaj mężczyźni są znani policji. W przeszłości jeden z nich był już karany za podobne przestępstwa. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.