Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2018 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim image
Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim, 20.10.2018, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Wola Chomejowa. Kierowca transportera nie zauważył rowerzystki. Cyklistka w szpitalu

Barbara Salczyńska-Pyrchla   
czwartek, 15 grudnia 2016 17:14

Na miejscu zdarzeniaRadzyńscy policjanci ustalają szczegóły wypadku drogowego do którego doszło wczoraj po godz. 19:00 w miejscowości Wola Chomejowa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki VW Transporter, 22-letni mieszkaniec gm. Borki uderzył w tył roweru, którym podróżowała 53-letnia mieszkanka tej samej gminy. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku zdarzenia do szpitala przewieziona została kierująca jednośladem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

161215 wola 2Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W samochodzie kierowcę i pasażerów chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i karoseria pojazdu. Kierujący jednośladami na takie zabezpieczenia liczyć nie mogą. Nawet podczas jazdy z niewielką prędkością, kierujący jednośladem podczas zderzenia z pojazdem może zostać poważnie ranny.

Na miejscu zdarzenia