Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 lipca 2024 imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Pijani kierowcy w rękach mundurowych

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
piątek, 10 maja 2024 06:00

InterwencjaPomimo wielokrotnych apeli o to, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się osoby, które pomimo wcześniej spożytego alkoholu prowadzą pojazdy. 

Tylko we wtorek 7 maja br. na terenie powiatu radzyńskiego mundurowi zatrzymali troje nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 60-latek z Radzynia Podlaskiego, który miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Mężczyzna na parkingu pod jednym z bloków uderzył VW Passat w prawidłowo zaparkowany samochód. Dodatkowo w trakcie czynności na miejscu interwencji okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania.

W miejscowości Borki, kilka minut przed godziną 20:00 została zatrzymana 49-letnia kobieta. Okazało się, że na stację paliw samochodem marki Toyota Avensis przyjechała mieszkanka gminy Borki mając w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Kolejny zatrzymany kierujący samochodem to 58-latek, mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i kierował samochodem marki Ford C-Max.

Wszyscy kierujący zostali zatrzymani dzięki wcześniej przekazanej informacji przez świadków zdarzenia. Kierujemy słowa uznania za obywatelską postawę, która przyczyniła się do ujęcia pijanych kierowców. Zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnych kierowców, którzy stwarzali realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Zatrzymani poniosą surowe konsekwencje swojego postępowania. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Ford c-max 2008 1.8tdi 310000km
Ford c-max 2008 1.8tdi 310000km
niedziela, 21 lipca 2024
Dalmierz laserowy 60m
Dalmierz laserowy 60m
czwartek, 18 lipca 2024
noimage
fotelik samochodowy
niedziela, 21 lipca 2024