Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 lipca 2024 imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Pijany przyjechał do sklepu na zakupy

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
piątek, 01 marca 2024 07:00

Audi zatrzymanegoPonad 2 promile alkoholu miał w organizmie 49-latek z gminy Czemierniki, który w takim stanie kierował samochodem marki Audi. Dzięki obywatelskiej postawie i informacji przekazanej funkcjonariuszom przez świadka został zatrzymany. 

Do zdarzenia doszło w środę kilka minut po godzinie 18:00. Oficer dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany, że do jednego ze sklepów na terenie Czemiernik przyjechał samochodem osobowym marki Audi 80 mężczyzna, którego zachowanie wzbudziło podejrzenia świadka. Z przekazanej informacji wynikało, że kierujący może być pod działaniem alkoholu.

Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce interwencji potwierdzili zgłoszenie, a tym samym przypuszczenia świadka okazały się słuszne.

Okazał się, że 49-latek, mieszkaniec gminy Czemierniki kierował autem będąc kompletnie pijanym. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna w takim stanie przewoził dwoje pasażerów, 40-letnią kobietę i jej 10-letniego syna.

Za swoje zachowanie 49-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.