Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 lutego 2024 imieniny: Eleonory i Piotra * 2009 - Papież Benedykt XVI mianował Andrzeja Dzięgę na metropolitę szczecińsko-kamieńskiego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Wpadł na przekroczeniu prędkości. Okazał się nietrzeźwy

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
środa, 07 lutego 2024 06:00

PolicjaNiemal 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 25-latek, który w takim stanie kierował osobowym mercedesem. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek kilka minut po godzinie 20:00 w Turowie na DK-19. Policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowy marki Mercedes CLA 250, który przekroczył dozwoloną prędkość. W obszarze zabudowanym kierujący poruszał się z prędkością 78 km/h.

Podczas prowadzonej kontroli drogowej mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że 25-latek, mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski jest nietrzeźwy.

Badanie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione przestępstwo kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Uslugi projektowe
piątek, 16 lutego 2024
noimage
WOLNY POKÓJ
poniedziałek, 12 lutego 2024
noimage
Wykonam
wtorek, 20 lutego 2024