Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 lutego 2024 imieniny: Eleonory i Piotra * 2009 - Papież Benedykt XVI mianował Andrzeja Dzięgę na metropolitę szczecińsko-kamieńskiego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Uciekał przed policjantami. Miał prawie 2 promile alkoholu i zakaz kierowania

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
piątek, 02 lutego 2024 18:00

Passat na lawecieZatrzymaniem po pościgu przez patrol radzyńskiej drogówki zakończyła się jazda 51-latka.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed godziną 16:00 w miejscowości Wygnanka, w gminie Kąkolewnica. Policjanci radzyńskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki VW Passat. Kierowca auta widząc sygnały dawane przez mundurowych do zatrzymania próbował uniknąć kontroli i podjął próbę ucieczki.

Szybko jednak został zatrzymany. Wówczas okazało się, że za kierownicą auta siedział 51-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kąkolewnica. W chwili zatrzymania był pod działaniem alkoholu.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stan trzeźwości wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo w trakcie wykonywanych czynności na jaw wyszedł jeszcze jeden istotny fakt. 51-latek posiadał aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do stycznia 2025 roku.

Za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed Sądem. Odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości pomimo obowiązującego zakazu, ale także za ucieczkę przed funkcjonariuszami. Na podstawie obecnie obowiązujących przepisów kierowca, który zignoruje wezwanie policjantów do zatrzymania może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Taką samą karą zagrożone jest przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości mając aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Nagrzewnica MASTER BV 77
czwartek, 08 lutego 2024
noimage
kupie pile
sobota, 10 lutego 2024