Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 czerwca 2024 imieniny: Aliny, Brunona

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Uciekał przed policjantami. Miał prawie 2 promile alkoholu i zakaz kierowania

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
piątek, 02 lutego 2024 19:00

Passat na lawecieZatrzymaniem po pościgu przez patrol radzyńskiej drogówki zakończyła się jazda 51-latka.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed godziną 16:00 w miejscowości Wygnanka, w gminie Kąkolewnica. Policjanci radzyńskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki VW Passat. Kierowca auta widząc sygnały dawane przez mundurowych do zatrzymania próbował uniknąć kontroli i podjął próbę ucieczki.

Szybko jednak został zatrzymany. Wówczas okazało się, że za kierownicą auta siedział 51-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kąkolewnica. W chwili zatrzymania był pod działaniem alkoholu.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stan trzeźwości wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo w trakcie wykonywanych czynności na jaw wyszedł jeszcze jeden istotny fakt. 51-latek posiadał aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do stycznia 2025 roku.

Za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed Sądem. Odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości pomimo obowiązującego zakazu, ale także za ucieczkę przed funkcjonariuszami. Na podstawie obecnie obowiązujących przepisów kierowca, który zignoruje wezwanie policjantów do zatrzymania może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Taką samą karą zagrożone jest przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości mając aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

MaltaÅczyki po tacie z fci
Maltańczyki po tacie z fci
poniedziałek, 03 czerwca 2024
noimage
Poszukuję pracy
środa, 05 czerwca 2024
noimage
Btwin 14 cali jednorożec
czwartek, 06 czerwca 2024