Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 maja 2024 imieniny: Grzegorza, Urbana | 1779 - właścicielem Radzynia został hrabia Jan Nepomucen Eryk Potocki

Już niedługo

Sportowy Dzień Dziecka image
Sportowy Dzień Dziecka, 02.06.2024, 14:00, Park Miejski
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Chciała sprzedać kurtkę. Straciła prawie 10 tysięcy złotych

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
czwartek, 16 listopada 2023 18:39

Straciła niemal 10 tysięcy złotychNiemal 10 tysięcy złotych straciła 27-letnia mieszkanka gminy Kąkolewnica sprzedając kurtkę na portalu aukcyjnym.

Kobieta otworzyła przesłany link, gdzie zgodnie z dyspozycją miała zaakceptować sprzedaż i odebrać pieniądze za wystawiony towar. W rezultacie z jej konta zniknęły oszczędności.

Wczoraj do radzyńskiej komendy zgłosiła się 27-letnia kobieta, która została oszukana podczas sprzedaży internetowej. Z informacji przez nią przekazanych wynikało, że na internetowym portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż kurtkę koszulową.

Osoba zainteresowana zakupem przesłała wiadomość, w której poprosiła o potwierdzenie sprzedaży. Kobieta bez wahania kliknęła w przesłany link i uzupełniła wymagane informację. Zgodnie z wyświetlanymi polami wpisała swoje dane podając numer karty bankomatowej wraz z trzycyfrowym numerem zabezpieczającym. W rezultacie okazało się, że z jej konta została wypłacona kwota niemal 10 tysięcy złotych.

Apelujemy o szczególną czujność podczas różnego rodzaju transakcji w sieci i za pośrednictwem komunikatorów:

  • Nie klikajmy w podesłane linki. Bezpieczniej jest wybierać płatność za pobraniem;
  • Nie udostępniajmy telefonicznie nikomu swoich danych do logowania w internetowym systemie bankowości elektronicznej, nawet pracownikom banku;
  • Nie autoryzujmy przelewów, których sam nie wykonujesz;
  • Nie podawajmy żadnych kodów autoryzacyjnych w przypadku kiedy ktoś dzwoni (niezależnie z jakiego numeru).
 

Komentarze  

 
#1 nieważne ktobzien 2023-11-17 12:14
Policja nie powinna zajmować się bezmózgowcami. To nie pierwszy taki przypadek z Kąkolewnicy ale są też z innych miejscowości. Jest tyle ostrzeżeń dosłownie wszędzie nawet w kościele aby uważać na takie transakcje a najlepiej nie dokonywać ich, że aż trudno uwierzyć, że młoda osoba jest taka naiwna.
 
 
#2 Bezmówcowcy piszesz?waluś 2023-11-17 14:49
A co powiesz o osobach w kapturach przechodzołcych przez przejciach dla pieszych i to nawet z komórką w dłoni ( miałem takie zdarzenie) czy też rowerzystach przejejeżdżających przez przejściach? Ale cóż nie ma patroli pieszych wszystkie są mobilne.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Rower damka dosłownie NOWY
czwartek, 16 maja 2024
noimage
Zatrudnie Murarza
poniedziałek, 13 maja 2024