Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 czerwca 2024 imieniny: Aliny, Brunona

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Debata społeczna z seniorami

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
piątek, 24 listopada 2023 07:00

Debata„Porozmawiajmy o Bezpieczeństwie - Możesz Mieć Na Nie Wpływ” - pod takim hasłem odbyła się zorganizowana przez radzyńską komendę debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu seniorów na terenie gminy Ulan-Majorat.

Spotkanie to miało na celu zdiagnozowanie problemów i oczekiwań społeczeństwa oraz wypracowanie modelu współpracy Policji i lokalnej społeczności na rzecz poprawy bezpieczeństwa na podległym terenie.

W środę 22 listopada br. w siedzibie klubu „Seniora+” w Sętkach odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów na terenie gminy Ulan-Majorat. W spotkaniu udział wzięli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radzyniu Podlaskim mł. insp. Mariusz Woźniak, Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Krzysztof Jonasz oraz Asystent Ruchu Drogowego asp. szt. Mariusz Miernicki. W debacie uczestniczyli także Wójt Gminy Ulan-Majorat Pan Jarosław Koczkodaj wraz z pracownikami oraz seniorzy zrzeszeni w klubie „Seniora+” w Sętkach. Celem spotkania było włączenie obywateli w wypracowanie lokalnych rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa.

Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu gości głos zabrał Asystent Ruchu Drogowego asp. szt. Mariusz Miernicki, który w swoim wystąpieniu omówił tematykę seniora jak osoby pieszej, kierującego i pasażera. W trakcie swojego wystąpienia uświadamiał uczestnikom spotkania o zagrożeniach w ruchu drogowym, jakie mogą wystąpić w związku z niestosowaniem się do przepisów obowiązujących na drodze. Przypominał, że piesi powinni posiadać elementy odblaskowe i nosić je tak, aby były widoczne w światłach samochodu. Obowiązek taki dotyczy terenów niezabudowanych - jednak zachęcał do używania ich wszędzie, gdzie widoczność jest mniejsza od optymalnej.

Poruszona została również kwestia narzędzia, wykorzystywanego przez Policję, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja „Moja Komenda”, którą omówił oficer prasowy radzyńskiej jednostki.

Na zakończenie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radzyniu Podlaskim podziękował Wójtowi Gminy Ulan-Majorat za pomoc w organizacji debaty, jak też wszystkim przybyłym na spotkanie gościom.

Debata

Debata

 

Komentarze  

 
#1 RE: Debata społeczna z senioramiWuk 2023-11-25 15:47
Mam nadzieję, że po likwidacji samochodów spalinowych w 2035 roku obowiązek chodzenia w odblaskowych wdziankach zostanie zdjęty.

Natomiast problem seniorów czy bodaj nie zostanie rozwiązany, dzięki eutanazji? Dług ZUS i sytuacja demograficzna plus widoczne w mediach trendy, wskazuje na to właśnie rozwiązanie.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Karton ubrań dla chłopca 122/128
sobota, 08 czerwca 2024
noimage
Traktor ogrodniczy FS
niedziela, 16 czerwca 2024
noimage
Młode króliki
piątek, 14 czerwca 2024