Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 września 2023 imieniny: Aurelii, Władysława

Już niedługo

XII Dni z Aniołami image
XII Dni z Aniołami, 29.09.2023, 10:30, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Znowu uciekał mustangiem przed policjantami

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
piątek, 13 stycznia 2023 17:00

Zatrzymany pojazdWczoraj dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że po miejscowości Borki samochodem marki Ford Mustang porusza się nietrzeźwy kierujący.

We wskazane miejsce zostały skierowane patrole Policji, aby zweryfikować otrzymaną informację. Po godzinie 20:00 mundurowi zauważyli podany w zgłoszeniu samochód i podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli. Pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący Fordem nie reagował na wydawane polecenia i kontynuował dalszą jazdę.

W Borkach na ulicy Wojska Polskiego patrol ruchu drogowego zablokował przejazd aby uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Kiedy 49 latek zorientował się, że nie możliwości dalszej ucieczki, zaczął cofać doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Ford S-MAX innego uczestnika ruchu drogowego, a następnie uderzył w oznakowany radiowóz jadący za nim.

Okazało się, że za kierownicą Mustanga siedział 49-letni mieszkaniec gminy Borki, którego zachowanie wskazywało, że był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Z uwagi na odmowę poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, została pobrana od niego krew. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały mu wcześniej zatrzymane za popełnienie wcześniej tych samych przestępstw.

W związku ze zdarzeniem niegroźnie rannych zostało dwóch funkcjonariuszy. 49-latek został zatrzymany, gdy wytrzeźwieje będą przeprowadzane z nim dalsze czynności procesowe.

Zatrzymany pojazd

Zatrzymany pojazd

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Pszenica Apostel zaprawiona
Pszenica Apostel zaprawiona
piątek, 22 września 2023
Siewnik poznaniak
Siewnik poznaniak
niedziela, 17 września 2023
noimage
Prośba o wybaczenie
czwartek, 14 września 2023