Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 lutego 2024 imieniny: Aleksandra, Mirosława * 1927 - Ustanowienie "Mazurka Dąbrowskiego" hymnem państwowym

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

68-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
środa, 18 stycznia 2023 17:00

OpelZ obrażeniami ciała do szpitala trafiła 68-latka, która została potrącona przez kierującą oplem na oznakowanym przejściu dla pieszych. 

Do wypadku drogowego doszło dzisiaj około godziny 6:40 w Radzyniu Podlaskim na ulicy Wyszyńskiego. Z wstępnych ustaleń policjantów radzyńskiej drogówki wynika, że kierująca oplem, 52-letnia mieszkanka powiatu parczewskiego, potrąciła pieszą, która przechodziła przez jezdnie na oznakowanym przejściu dla pieszych.

W wyniku wypadku drogowego 68-letnia piesza, mieszkanka Radzynia Podlaskiego doznała obrażeń ciała i została przewieziona karetką pogotowia do szpitala. W chwili wypadku kierująca oplem była trzeźwa.

Pamiętajmy! Zmrok, opady deszczu lub śniegu, a co za tym idzie śliska nawierzchnia to powód dla którego powinniśmy szczególnie uważać na drodze. Piesi również zobligowani są do zachowania zasad bezpieczeństwa i nie powinni wchodzić wprost przed nadjeżdżający pojazd. Do pieszych zwracamy się z prośbą o używanie elementów odblaskowych!

 

Komentarze  

 
#1 Eleganckie przejściepawlow708 2023-01-18 17:39
To te najlepsze przejście, gdzie zaparkowane samochody zasłaniają wszystko dopóki pieszy nie wejdzie na pasy. Coś czuję, że parking tam się zmniejszy.
 
 
#2 zasada ograniczonego zaufaniaZłoty Smok 2023-01-18 18:55
pieszym po zmianie przepisów zaczęło się wydawać, że są nieśmiertelni - to, że mają pierwszeństwo wcale nie znaczy, że będzie mniej bolało - lepiej nieraz zatrzymać się i rozejrzeć niż bezrozumnie pchać się pod auto - nie twierdzę też, że w tym przypadku tak było
 
 
#3 Najwyższa poraeSPe 2023-01-18 19:29
Uważam to przejście za najważniejsze i jednocześnie najniebezpieczniejsze w całym mieście. Setki ludzi musi go codziennie pokonywać, to najkrótsza droga do i z "miasta" do "sypialni" Widoczność na nim jest katastrofalna z kilku powodów o których szanowna Rada Miasta wie. Proponuję wykonanie sygnalizacji świetlnej na żądanie wspólnymi siłami miasta,starostwa, spółdzielni mieszkaniowej a może też dyrekcji dróg krajowych. To są w sumie grosze, a jeszcze mogą nie jedno życie uratować. Panie Radny Zdunek, co pan o tym myśli.
 
 
#4 Polskie prawoMESJASZ_999 2023-01-18 19:34
Pierwszeństwo pieszych na pasach jest tylko do (...)@ kierowców z pieniędzy. niema nic wspólnego z bezpieczeństwem wręcz odwrtnie
 
 
#5 RE: 68-latka potrącona na przejściu dla pieszychfor_sale 2023-01-18 20:57
Większość przejść dla pieszych w Radzyniu jest bardzo słabo oświetlona lub nie jest oświetlona wcale. Jest to bardzo niebezpieczne i jest to wg mnie większe zagrożenie niż zaparkowane samochody. Skoro w mieście panują egipskie ciemności to niech piesi staną się widoczni w inny sposób np. poprzez noszenie odblasków, za których brak nic nie grozi.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Puf/ siedzisko dla dziecka
Puf/ siedzisko dla dziecka
piątek, 23 lutego 2024
noimage
Okazja -wanna narożna sprzedam
środa, 14 lutego 2024
noimage
Silosy zbożowe
wtorek, 20 lutego 2024