Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 lutego 2024 imieniny: Małgorzaty, Marty * 1810 - Narodziny Fryderyka Chopina

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Przekroczył prędkość. Był pijany i poszukiwany

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
sobota, 05 listopada 2022 12:00

Policja3 listopada przed godziną 17:00 policjanci radzyńskiej drogówki w Czemiernikach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel Vectra w związku z ujawnionym wykroczeniem.

Siedzący za kierownicą mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Podczas prowadzonej kontroli drogowej mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że 47-letni mieszkaniec gminy Czemierniki jest nietrzeźwy. Urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Dodatkowo w czasie kontroli drogowej na jaw wyszedł fakt, że mężczyzna nie posada uprawnień do kierowania, gdyż została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 47-latek jest także poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam rurę PE 63
piątek, 16 lutego 2024
noimage
Silosy zbożowe
wtorek, 20 lutego 2024