Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 lutego 2023 imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Diego rozkochał ją w sobie i wyłudził 32 tysiące złotych...

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
środa, 22 czerwca 2022 05:00

Serce...Do radzyńskiej komendy Policji zgłosiła się 54-letnia mieszkanka gminy Wohyń, która padła ofiarą oszusta.

Kobieta poinformowała, że na portalu społecznościowym otrzymała zaproszenie do grona znajomych od „Diego Ricardo”. Po zaakceptowaniu zaproszenia otrzymała wiadomość od mężczyzny, w której poinformował, że na stałe mieszka w Wielkiej Brytanii, a obecnie przebywa na misji w Syrii, gdzie pracuje jako wojskowy chirurg. Mężczyzna zaproponował, aby wymienili się numerami telefonu i przenieśli rozmowy na płaszczyznę popularnego komunikatora. Kobieta przystała na propozycję i przez niemal pół roku korespondowała z „Diego”. W trakcie rozmów mężczyzna zapewniał, że się zakochał i chce z 54-latką założyć rodzinę, gdy tylko wróci z Syrii. Plany sięgały również wspólnego zamieszkania w Polsce.

Pewnego dnia kobieta otrzymała wiadomość od wojskowego chirurga, że ma dość tej pracy i chce przejść na emeryturę... i tu zaczęły się kłopoty zgłaszającej.

Kobieta otrzymała numer telefonu przełożonego „Diego”, do którego zgodnie z ustaleniami miała napisać, aby ten mógł przejść na emeryturę. Za pomocą komunikatora złożyła stosowny wniosek o zezwolenie na odejście „Diego” ze służby. Taki wzór wniosku wcześniej otrzymała od mężczyzny. 54-latka zawarła w nim wszystkie swoje dane i przesłała do jego dowódcy. W odpowiedzi otrzymała, że potrzebne jest wykupienie zaświadczenia o emeryturze za kwotę 3 000 euro. Zgłaszająca nie dysponowała takim środkami i zaproponowała, że może dokonać płatność w wysokości 400 euro. Na taką propozycję przystało dowództwo „Diego”. W odrębnej korespondencji wojskowy chirurg zapewniał, że wszystkie pieniądze odda, gdy tylko przejdzie na zasłużoną emeryturę i pojawi się w Polsce. Po przelaniu pieniędzy kobieta otrzymała kolejną wiadomość. Tym razem musiała wnieść dodatkową opłatę, by pomóc nowo poznanemu lekarzowi. Łącznie zgłaszająca wykonała 8 wpłat przelewami zagranicznym za każdym razem na inne dane i pod innym pretekstem. Gdy o całej sytuacji zgłaszająca opowiedziała rodzinie wtedy została uświadomiona, że padła ofiarą oszusta. 54-latka w sumie straciła 32 tysiące złotych. Jak tłumaczyła zgłaszająca „Diego rozkochał ją w sobie” i robiła wszystko, by sprowadzić go do Polski.

Policjanci apelują o rozsądek. Pamiętajmy! Przy zawieraniu nowych znajomości za pośrednictwem Internetu należy zachować ostrożność w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy oczekuje od nas wpłacania pieniędzy. Pamiętajmy, że sprawcy tego typu oszustw najpierw zdobywają nasze zaufanie, a później nasze oszczędności.

 

Komentarze  

 
#1 Głupich nie sieją...asc 2022-06-22 15:41
... sami się rodzą.
 
 
#2 RE: Diego rozkochał ją w sobie i wyłudził 32 tysiące złotych...Kamx 2022-06-22 15:45
Boski Diego wszystkie jego ;) na komendzie to chyba turlali się ze śmiechu
 
 
#3 nieważne ktobzien 2022-06-22 19:38
Jak można być takim bezmózgowcem ? O pieniądzach, które przekazała niech zapomni jeśli nawet policja ustali personalia tego kochasia i dobrze.
 
 
#4 Nie ma się z czego śmiaćWuk 2022-06-22 20:48
Dokładnie to samo z Wami zrobili podczas pandemii. Tylko zamiast miłości użyli strachu. Rozum odbiera dokładnie tak samo. A powiedziałbym, że uleganie strachowi jest bardziej hańbi niż uleganie miłości.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.