Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 czerwca 2024 imieniny: Bogny, Florentyny

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Straciła prawie 5 tysięcy złotych gdy chciała sprzedać domek dla kotów

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 25 kwietnia 2022 06:00

Straciła prawie 5 tysięcy złotychDo radzyńskiej komendy zgłosiła się 22-latka, która została oszukana na kwotę niemal 5 tysięcy złotych.

Z informacji przez nią przekazanych wynikało, że na internetowym portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż domek dla kotów o wartości 75 złotych. Po zamieszczeniu informacji otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem, z której wynikało, że musi zaakceptować sprzedaż poprzez kliknięcie w przesłany link. Kobieta ufając potencjalnemu nabywcy wykonała tą czynność.

Następnie została przekierowana na stronę internetową, gdzie należało podać swoje dane, a także zalogować się do banku. 22-latka cały czas prowadziła konwersację na czacie, gdzie była szczegółowo instruowana co do wykonania poszczególnych czynności. Po długim oczekiwaniu na płatność za wystawiony towar postanowiła zweryfikować stan konta bankowego.

Wtedy okazało się, że występują trudności z dostępem internetowym do konta. Po kilkukrotnych próbach logowania czynność powiodła się, a wtedy na jaw wyszedł fakt, że z konta zostały skradzione środki finansowe w kwocie niemal 5 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Jak widzimy metody oszustów przybierają różne formy. W takich sytuacjach nie podawajmy żadnych swoich danych, jak również nie otwierajmy podejrzanych linków. Tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas przed utraty oszczędności życia.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Siano
poniedziałek, 10 czerwca 2024
Wykrywacz metalu zÅota GP POINTER
Wykrywacz metalu złota GP POINTER
wtorek, 18 czerwca 2024
Rower z ramÄ.
Rower z ramą.
piątek, 14 czerwca 2024