Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 stycznia 2023 imieniny: Martyna, Maciej, Marcin

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Po pijaku najechał na rowerzystkę

Piotr Woszczak / Policja Radzyń Podlaski   
sobota, 07 maja 2022 15:00

Golf sprawcyRadzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Ostrówkach w gminie Wohyń.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 70-letni kierowca osobowego volkswagena, najechał na tył rowerzystki, która jechała w tym samym kierunku.76-letnia kobieta trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał w organizmie przeszło 2 promile alkoholu i nie miał uprawnień.

Do zdarzenia doszło w czwartek w miejscowości Ostrówki.

Dyżurny radzyńskiej Policji o godz. 18.30 otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 70 letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego kierujący volkswagenem golfem  nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim rowerzystki, czym na łuku jezdni  doprowadził do jej potrącenia. 76 letnia mieszkanka gminy Wohyń doznała w skutek wypadku obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Jak wykazało badanie alkomatem kierowca golfa miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że nie posiada uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz senior za swe czyny odpowie przed sądem. 70 latek musi się teraz liczyć z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie on odpowiadał za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.