Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 marca 2023 imieniny: Ernesta, Lidii

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Zabrali kluczyki pijanym kierowcom

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 21 marca 2022 20:00

PolicjaW minioną sobotę po południu mieszkaniec Łukowa jadąc autem w miejscowości Ulan-Majorat zwrócił uwagę na motorowerzystę, który poruszał się całą szerokością drogi.

Mężczyzna powiadomił o tym fakcie dyżurnego radzyńskiej jednostki, a także uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu do czasu przyjazdu patrolu. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 57-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski, miał w organizmie 4 promile alkoholu.

Z kolei w niedzielę w Radzyniu Podlaskim żołnierze z X Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Kielcach w trakcie powrotu ze służby zauważyli niepewnie poruszający się po drodze samochód osobowym marki Toyota, którego kierujący zjechał na stację paliw.

Żołnierze postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania. Po otwarciu drzwi od strony kierującego poczuli zapach alkoholu. Wyciągnęli kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Jak się okazało za kierownicą toyoty siedział 64-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało w organizmie mężczyzny niemal 2,5 promila alkoholu.

Teraz amatorzy jazdy "na podwójnym gazie" za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni muszą się także liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata. W obu przypadkach pojazdy trafił na parking strzeżony.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.