Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 września 2022 imieniny: Zofii, Honoriusza | DZIEŃ CHŁOPAKA

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Po pijaku przewoził pasażera bez kasku

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 07 grudnia 2021 07:00

znak policja sygnalPonad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 18-letni kierujący motorowerem, który podróżując jednośladem bez wymaganych uprawnień przewoził pasażera bez kasku ochronnego. 

W sobotę kilka minut po godzinie 20:00 policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Białka motorowerzystę, który przewoził pasażera bez kasku. Jak się okazało jednośladem kierował 18-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego i wówczas okazało się, że jest nietrzeźwy.

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo mundurowi po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalili, że kierujący nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania.

18-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.