Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 sierpnia 2022 imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Pijany 22-latek uderzył w drzewo

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
czwartek, 02 grudnia 2021 07:00

Samochód 22-latkaKierujący audi w miejscowości Lipniaki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Do wypadku drogowego doszło we wtorek 30 listopada br. kilka minut po godzinie 20:00 w miejscowości Lipniaki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 22-letni mieszkaniec gminy Łuków, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących, a następnie wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Wraz z kierującym w aucie jechało dwoje pasażerów. Wszyscy z miejsca zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala z obrażeniami ciała.

W trakcie wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia drogowego kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wskazało wynik pozytywny. 22-latek kierował samochodem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, a także posiadał aktualny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do kwietnia 2022 roku.

Teraz młody mężczyzna odpowie przed sądem. Kodeks Karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. 22-latek musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Samochód 22-latka

 

Komentarze  

 
#1 RE: Pijany 22-latek uderzył w drzewoJoeyBarton87 2021-12-02 08:33
Na miejscu powinien mieć obcięte ręce za jazdę po pijanemu. Plus 10lat bezwzględnego więzienia za usiłowanie zabójstwa.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.