Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 maja 2021 imieniny: Andrzeja, Jędrzeja

Już niedługo

REPERTUAR KINA
REPERTUAR KINA "ORANŻERIA" 21.-23-05.2021, 21.05.2021
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Zabił psa sąsiadki

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
środa, 14 kwietnia 2021 19:00

Mężczyzna zabił psa sąsiadkiRadzyńscy policjanci zatrzymali 50-latka, który siekierą zabił psa należącego do sąsiadki. Twierdził, że zabił psa, bo ten go ugryzł w trakcie karmienia. Truchło psa ukrył w zaroślach usytuowanych za budynkiem gospodarczym. W chwili zatrzymania miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek wieczorem w miejscowości Czemierniki. Około godziny 19:00 do dyżurnego radzyńskiej jednostki zadzwoniła kobieta, który oświadczył, że sąsiad zabił jej psa. Patrol, który udał się na miejsce zgłoszenia potwierdził tę informację. Z relacji zgłaszającej oraz świadków całego zdarzenia wynikało, że do zdarzenia doszło w kotłowni domu zamieszkiwanego przez 50-latka. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna w kotłowni swojego domu zauważył psa, który według niego był niedożywiony. W związku z zaistniałą sytuacją postanowił nakarmić psa kiełbasą.

W trakcie tej czynności doszło do ugryzienia mężczyzny przez zwierzę. Zdenerwowany całą sytuacją 50-latek rzucił siekierą w psa, a następnie jak twierdzi „dobił go żeby się nie męczył”. Truchło psa ukrył w zaroślach usytuowanych za budynkiem gospodarczym.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Znajdował się pod działaniem alkoholu, a szczegółowe badanie wykazało w jego organizmie niemal 2 promile alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności zatrzymany przyznał się do winy.

Teraz o dalszym losie 50-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z zapisami art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Siekiera

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.