Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 lutego 2021 imieniny: Aleksandra, Mirosława * 1927 - Ustanowienie "Mazurka Dąbrowskiego" hymnem państwowym

Już niedługo

Kiermasz dla Antosi image
Kiermasz dla Antosi, 21.03.2021, 14:00, Radzyński Ośrodek Kultury
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Jurki. Ciężarówka potrąciła rowerzystę

Za Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 08 lutego 2021 06:00

Rower potrąconegoNa drodze krajowej numer 19 w miejscowości Jurki kierujący samochodem ciężarowym marki Man potrącił rowerzystę, który poruszał się bez oświetlenia.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18:00 na drodze krajowej numer 19 w miejscowości Jurki, gmina Kąkolewnica. Z wstępnych ustaleń wynika, że 56-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica jadący rowerem bez żadnego oświetlenia, zachwiał się podczas jazdy i został potrącony przez kierującego ciężarowym manem z naczepą. Zestawem pojazdów kierował 34-letni obywatel Serbii. W wyniku wypadku cyklista doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

Kierujący ciężarówką był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem, natomiast od kierującego jednośladem została pobrana krew do badań.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.

Ciężarówka biorąca udział w wypadku

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.