Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 września 2020 imieniny: Faustyny, Filipiny

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Nie udzielił pierwszeństwa motocykliście

Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 17 sierpnia 2020 11:45

Wypadek w SitniePolicjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze K-19 w miejscowości Sitno.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu zderzył się z motocyklistą. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierujący jednośladem.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godz. 13:00 na drodze K-19 w miejscowości Sitno gm. Borki. Kierujący samochodem marki BMW 525, 32-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego wykonując manewr skrętu w lewo z drogi podporządkowanej na drogę główną, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu dla 19-latka, kierującego motocyklem marki BMW w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów. Motocyklem kierował mieszkaniec gm. Kąkolewnica.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący samochodem osobowym był trzeźwy. Motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. W placówce medycznej od kierującego jednośladem została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

Funkcjonariusze 32-latkowi zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.