Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 czerwca 2020 imieniny: Karola, Franciszka

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Ulan Majorat. Pijany awanturnik za swoje zachowanie odpowie przed sądem

Oficer prasowy KPP w Radzyniu Podlaskim mł. asp. Piotr Mucha   
środa, 24 kwietnia 2019 13:52

Kontrola policyjnaDo zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19:30 na terenie jednej z miejscowości w gminie Ulan-Majorat.

Dyżurny radzyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z treści, którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę domową, wygania domowników i grozi im pobiciem. W trakcie dojazdu na miejsce interwencji funkcjonariuszy radzyńskiej jednostki uzyskano informację, iż awanturnik oddalił się ze swoje posesji. Mundurowi będąc pod wskazanym adresem zważyli, jak mężczyzna z drogi publicznej wjeżdża na posesję. Podczas prowadzonych czynności 43-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat zachowywał się agresywnie, wyzywał interweniujących policjantów używając wobec nich słów wulgarnych i obelżywych, nie stosował się również do ich poleceń.

Pomimo wielokrotnego wezwania do zachowania zgodnego z prawem, agresja mężczyzny rosła w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna nie zaniechał swego zachowania i każdą wypowiedź okraszał wulgaryzmami. Umieszczony przez mundurowych w radiowozie kopał funkcjonariuszy, a także opluwał. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie niemal 1,5 promila alkoholu.

43-latek został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Dziś z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Za swe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2, za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi natomiast  kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie, również za jazdę bez wymaganych uprawnień do kierowania.

 

Komentarze  

 
#1 ...gustaw75 2019-04-24 19:54
Kopiuj- wklej. Notatka urzędowa.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.