Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 lipca 2024 imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

Polskaaaaaaaaaa! Biało-czerwoniiiiiiiiii!

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 16 czerwca 2024 06:00

Jacek 28 latJeśli ktoś wczoraj na meczu Włochów z Albanią za długo stał w kolejce po piwo, albo utknął w ubikacji, albo jeszcze nie usiadł, to pierwszą bramkę musiał oglądać w powtórce.

Najszybciej zdobyta bramka na mistrzostwach Europy. 23 sekunda. To prawie tyle samo czasu, ile musieli poświęcić stewardzi na złapanie kibica Albanii, który w 91 minucie spotkania wbiegł na murawę. A gdyby się nie pośliznął, to biegałby na pewno dłużej. Nie takiego początku spodziewali się Włosi w swoim pierwszym meczu. W 10 minucie szok minął, no i wywieźli na koniec z Dortmundu 3 punkty. No, ale to wiecie.

Dla nas dzisiaj - wiadomo - liczy się tylko jeden mecz. O 15 zmierzymy się z zespołem Holandii. Roberta na boisku nie będzie, ale to też wiecie. Dawidowicz, jak piszą Mądrzejsi Ode Mnie, też nie zagra. Piszą też, że w drużynie atmosfera jest bardzo dobra, wręcz wyśmienita. Nie napompowaliśmy przy okazji balonika. Chyba nikt się na nic nie napina. Ale... dobrze byłoby, jakby nasi wygrali.

Proste, prawda?

A oprócz nas zagra jeszcze później Słowenia z Danią. W internetach piszą, że wygra Dania. Bo bardziej doświadczeni i ładnie grali w poprzednim Euro. A wieczorem czeka na nas Serbia z Anglią. Tu MOM (Mądrzejsi Ode Mnie) mówią, że wygrają synowie Albionu. Ba! Że są jednymi z faworytów turnieju. Młodej sile przewodzi stary wyjadacz Harry Kane, który będzie chciał poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa. Swoją drogą, kiedy słyszę w telewizji jego imię i nazwisko, to mam przed oczami dywizjon 303, gdzie nasi piloci latali m.in. na Hurricanach i nieźle napsuli na nich zdrowia Niemcom. Całkiem sporo wiedzą o tym w Woli Osowińskiej. Harry Kane i Hurricane wymawia się całkiem podobnie.

W meczu Włochów z Albanią aż 62 typerów zdobyło punkty w naszej zabawie. Fajnie. Typuje nas coraz więcej. 

Tu można tylko wygrać :)

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.